خدمات مجموعه

مشاوره تلفنی با موبایل و تلفن همراه

مشاوره تلفنی با موبایل و مشاوره تلفنی با تلفن همراه با دکتر روانشناس

مشاوره تلفنی با موبایل و تلفن همراه ، ضرورتی اجتناب ناپذیر

پیدایش شبکه جهانی اینترنت و فراگیر شدن گوشی های تلفن همراه، سبب شکل گیری نوع جدیدی از خدمات روانشناسی و مشاوره شده است. و در سراسر جهان و مخصوصاً کشورهای توسعه یافته با اقبال زیادی روبروست. مشاوره تلفنی با موبایل یکی از خدمات مجموعه ما می باشد.

در ابتدای شکل گیری خدمات غیر حضوری روانشناسی، شک و شبهه هایی در خصوص کارایی آنها مطرمشاوره تلفنی با تلفن همراه و مشاوره تلفنی با موبایل | Phone Counselingح شد. اما بعدها، تحقیقات علمی، اثربخشی مشاوره های تلفنی با موبایل را تایید کرد. همین چند سال پیش، سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیشنهاد تشکیل خدمات آنلاین را برای کاهش آسیب های روانشناختی و بهبود سلامت روان توصیه کرد. امروزه در کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان و … ، صدها مرکز روانشناسی آنلاین و غیرحضوری فعالیت مستمر دارند.

در کشور ما نیز با توجه به وسعت جغرافیایی، فرآوانی جمعیت، باورهای مذهبی و سنتی، و همینطور در دسترس نبودن مراکز روانشناختی در شهرهای کوچک، مشاوره های آنلاین و تلفنی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب مشاوره های آنلاین و تلفنی را بر شماریم و چگونگی استفاده از مشاوره تلفنی با موبایل ( مشاوره تلفنی با تلفن همراه ) را شرح دهیم.

مشاوره تلفنی با تلفن همراه ( موبایل ) چقدر کارآمد و موثر است؟

تحقیقات متعدد روانشناسی نشان می دهد که انواع مشاوره های آنلاین کارایی داشته و می تواند در حل مشکلات مراجعین موثر باشد. سایت انجمن روانپزشکی آمریکا (APA) ، از مقالات متعددی که اثر بخشی مشاوره تلفنی روانشناسی را تایید می کند، نام برده است.

لطفاً این نکته را در نظر داشته باشید که خدمات روانشناختی غیر حضوری مانند مشاوره تلفنی با تلفن همراه، بیشتر در زمینه مشورت و حل مسئله کارایی داشته و بهتر است در صورت نیاز به فرآیند درمانی، به صورت بالینی و حضوری مراجعه شود. در صورتی که مشکل شما با فرآیند مشاوره تلفنی با تلفن همراه، قابل انجام نباشد، متخصص روانشناس به شما اطلاع داده و می توانید حضوری به مرکز مشاوره مراجعه کنید.

چه افرادی مناسب مشاوره تلفنی با موبایل و تلفن همراه هستند؟

 • افرادی که نیاز به خدمات فوری و اورژانسی دارند و امکان صبر کردن تا زمان مراجعه حضوری و یا دریافت نوبت را ندارند. ( مانند موارد خیانت همسر، شکست عشقی، آسیب های جنسی، انتخاب های فوری، و ….)
 • متقاضیانی که نگران فاش شدن هویت خود هستند.
 • افرادی که ترس شدید از قضاوت درمانگر و یا مشاور را دارند.
 • متقاضیانی که نگران فاش شدن رازهای خود و یا نقص شدن قانون رازداری هستند.
 • افرادی که باورهای مذهبی آنها به گونه ای است که ترجیح می دهند از مشاوره تلفنی با تلفن همراه استفاده کنند.
 • افرادی که دارای مشکلاتی هستند که مطرح کردن آنها در مراجعه حضوری برایشان راحت نیست. مانند افراد بسیار خجالتی و یا افرادی که دچار مشکلات جنسی هستند. ( مانند اختلالات جنسی، افراد خجالتی و درونگرا، افراد دچار اعتیاد و …)
 • افرادی که به یک مرکز مشاوره و روانشناسی مناسب دسترسی ندارند.
 • افرادی که همسر آنها به دلیل باورهای نادرست و یا داشتن بیماریهای روانی، اجازه استفاده از خدمات مشاوره و روانشناسی حضوری را به آنها نمی دهد.
مشاوره تلفنی با موبایل به نسبت مراجعه حضوری، چه مزایایی دارد؟
 • هزینه خدمات تلفنی و غیر حضوری سی درصد ارزان تر از خدمات حضوری است.
 • مشاوره تلفنی با تلفن همراه همیشه در دسترس است و می توان در مواقع بحرانی و ضروری از آن استفاده کرد.
 • بسیاری از مشکلاتی که به دلیل باورهای مذهبی و یا فرهنگی، امکان مطرح کردن آن در جلسه حضوری وجود ندارد، در جلسه غیر حضوری امکان پذیر است.
 • در خدمات غیر حضوری، امکان فاش شدن هویت وجود ندارد. و با خیالت راحت تری مراجع صحبت می کند.
 • سبب صرفه جویی در وقت و زمان می شود.

مشاوره تلفنی با موبایل و تلفن همراه

آیا با یک دکتر روانشناس و مشاور خوب در حوزه مشکلم صحبت می کنم؟

با توجه به نوع مشکل شما و پس از واریز هزینه خدمات، هماهنگی های لازم برای ۴۵ الی ۶۰ دقیقه مشاوره با یک دکتر روانشناس و یا مشاور خوب که در حیطه مشکل شما تخصص دارد و فعالیت می کند، صورت می گیرد. همچنین در صورت رضایت از خدمات ارائه شده، در صورت لزوم می توانید از همان فرد به طور مجدد وقت مشاوره حضوری یا آنلاین بگیرید. متخصصی که برای شما معرفی می شود، دارای مهارت کافی در مورد مشکلتان خواهد بود.

آیا وقت تعیین شده برای من فوری خواهد بود؟

در بیشتر مواقع بله – باید این نکته را در نظر گرفت که همکاران ما سعی می کنند در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. هر چند ممکن است در برخی از روزها و به دلیل پیک بالای کاری، همکاران روانشناس و مشاور ما اندکی برای خدمات رسانی به شما عزیزان زمان نیاز داشته باشند. همچنین با توجه به مشکل شما، لازم است فرد دیگری در نوبت مشاوره با همان متخصص نباشد.

اگر لازم بود ، می توانم مراجعه حضوری نیز داشته باشم؟

هر چند استفاده از خدمات غیر حضوری، مزایای زیادی دارد اما در برخی از موارد، نیاز به مراجعه حضوری اجتناب ناپذیر است. امکان مراجعه حضوری به کلینیک، با اخذ وقت قبلی و رزرو نوبت امکان پذیر است. برای این منظور، در تمام ایام هفته از ساعت ۹ تا ۲۱ با تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید. همچنین در صورتی که مشکل شما با مشاوره تلفنی به وسیله موبایل قابل حل نباشد، با توافق تماس گیرنده، وقت حضوری با همان متخصص و یا سایر همکاران برای او ثبت خواهد شد. آدرس مراکز مشاوره و شماره های هماهنگی، در انتهای همین صفحه درج شده است.

هزینه مشاوره روانشناسی تلفنی با موبایل و تلفن همراه چقدر است؟

در این روش، هزینه مشاوره روانشناسی تلفنی، به دلیل تماس مستقیم با متخصص و حذف واسطه، بسیار پایین تر از مشاوره حضوری و یا مشاوره با تلفن های هوشمند (۹۰۹۲) می باشد. در حال حاضر، با توجه به تعرفه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و همینطور سازمان بهزیستی، برای زمان ۴۵ الی ۶۰ دقیقه مشاوره تلفنی با موبایل و تلفن همراه ، ۹۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است . این هزینه حدود ۳۰ درصد کمتر از مراجعه حضوری می باشد.

چگونه می توانم از خدمات مشاوره تلفنی با موبایل (مشاوره تلفنی با تلفن همراه ) استفاده کنم؟

در ابتدا با منشی مرکز به شماره ۰۹۱۲۸۴۹۰۹۴۴ و یا ۲۲۳۲۱۰۵۲ (غیر تهران کد ۰۲۱ نیاز است.) تماس حاصل نمایید. و هزینه مشخص شده را برای مشاوره تلفنی با تلفن همراه  واریز کنید. سپس در اولین فرصت ممکن و با توجه به مشکل شما، شماره موبایل و یا تلفن ثابت متخصص در اختیار شما قرار می گیرد. قابل ذکر است برقراری تماس از طرف شما خواهد بود.

همچنین روشهای پرداخت هزینه در زیر توضیح داده شده است.

چگونه هزینه مشاوره تلفنی با موبایل را  پرداخت کنم؟

پرداخت هزینه خدمات ارائه شده را ، به وسیله یکی از  روش زیر می توانید انجام دهید:

 1. پرداخت به وسیله کارت به کارت با استفاده از عابر بانک ( دستگاه خودپرداز) و یا ( اینترنت بانک ) و واریز هزینه به شماره کارت : ۱۶۱۲ — ۲۴۱۵ —۹۹۷۴–۶۰۳۷   بنام سمیه عابدینی ، نزد بانک ملی، ( قابل پرداخت در تمامی عابر بانک ها )
 2. استفاده از درگاه اینترنتی مستقیم سایت به وسیله فرم زیر: 

تومان


مراکز مشاوره و روانشناسی جهت مراجعه حضوری ( با هماهنگی قبلی و درخواست وقت )

خدمات حضوری در دو مرکز صادقیه و فرمانیه ارائه می شود. که آدرس و مشخصات آن شامل موارد زیر است:

آدرس کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره صادقیه : تهران – فلکه دوم صادقیه – ابتدای خیابان ستارخان – خ شهدای صادقیه شمالی – پ ۴ واحد ۷ – کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش روان. ۲۲۳۲۱۰۵۲

آدرس کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره فرمانیه : تهران – فرمانیه – بلوار اندرزگو – نبش عبدالهی – ساختمان پارسیان – طبقه پنجم – کلینیک روانشناسی و مشاوره آرامش ۲۲۳۳۰۰۱۵

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن