درباره مجموعه آموزشی و درمانی دکتر روانشناس

اگر بخواهیم بی پرده سخن بگوییم، باید اعتراف کنیم که همه چیز از یک دغدغه آغاز شد. شاید دغدغه ای شخصی.

ما از آنچه در جامعه می بینیم، آزرده خاطر هستیم. بسیاری از افراد نیازمند خدمات روانشناسی و مشاوره هستند، بسیاری از طلاق ها قابل پیشگیری است، مشکلات جنسی در بین جوانان نیازمند مداخله های آموزشی و درمانی است و در یک کلام می توانیم وضعیت سلامت روان در کشور را، «بسیار نامناسب» توصیف کنیم. همچنین وضع اینترنت در مورد رشته های علوم انسانی و علی الخصوص روانشناسی و مشاوره، چندان جالب نیست. بسیاری از مقالات منتشر شده در اینترنت، جنبه علمی ندارد و متاسفانه نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه راهی به بیراهه است. این مقالات اکثراً شبه علمی و خرافاتی هستند و سبب به خطر افتادن سلامت روان افراد می شود.

 

در چنین شرایطی، وجود یک مرکز درمانی روانشناسی و مشاوره، که به وسیله متخصصان بهداشت روان شکل بگیرد، ضروری می نمود. بنابراین فعالیت های خود را در درمان های روانشناسی و روانپزشکی، با کادری مجرب آغاز کردیم.

دیری نپایید تا متوجه شدیم بسیاری از افراد مشکلاتی دارند که کاملاً قابل پیشگیری است. موسسات و انجمن های پیشگیری در کشور چندان فعال نیستند و یا به میزان لازم بازدهی ندارند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا خود دست به اقدامات پیشگیرانه بزنیم. و بخشی از فعالیت هایمان را به پیشگیری اختصاص دادیم. بنابراین فعالیت های مرکز به دو بخش عمده درمان و پیشگیری تقسیم شد.

 

اهداف مرکز مشاوره و روانشناسی:

۱) برگزاری کارگاههای مختلف روانشناسی و مشاوره برای افراد متخصص و غیر متخصص.

۲)ارائه تست های علمی روانشناسی و روانشناختی و همچنین تفسیر آنها با استفاده از تکنیک های علمی روانشناسی و مشاوره.

۳) ارائه فایل های صوتی و تصویری روانشناسی و مشاوره، جهت بالا بردن سطح آگاهی عمومی در موضوعات مرتبط با سلامت روان (پیشگیری و درمان).

۴) ایجاد سامانه پرسش و پاسخ با استفاده از متخصصان مجرب و شهیر در عرصه روانشناسی و مشاوره

۵) ایجاد مشاوره آنلاین و مشاوره از راه دور، برای افرادی که توانایی مشاوره حضوری را ندارند. (مشاوره تلفنی، مشاوره تلگرام، مشاوره مکاتبه ای و ….)

۶)نگارش مقالات تخصصی و آموزشی در حوزه های سلامت روان، بهداشت روان، پیشگیری و درمان های روانشناسی و مشاوره.

۷)ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به افراد تحت پوشش موسسات خیریه و مددرسانی به صورت رایگان.

۸)ایجاد بانک اطلاعاتی مشاغل برای متخصصان حوزه روان.

۹) ارائه مشاوره تلفنی با استفاده از دکتر روانشناس خوب در تهران و سایر مراکز استان.

نکته : مرکز مشاوره دکتر روانشناس همواره آماده شنیدن نقطه نظرات شما مراجعین عزیز و همکاران گرامی روانشناس و روانپزشک می باشد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن