دوره های ویژه عموم

کلاس تحلیل رفتار متقابل یا TA

برای ثبت نام و اطاع از زمان دوره های تحلیل رفتار متقابل یا TA با تلفن 22330015 تماس بگیرید.

کلاس تحلیل رفتار متقابل یا TA ، یک دوره آموزشی گروهی است.  این دوره جهت رشد و افزایش آگاهی و اصلاح مشکلات ارتباطی و شخصیتی کاربرد زیادی دارد. انستیتو روانشناسی و مشاوره روانساز به طور ادواری اقدام به برگزاری کلاس تحلیل رفتار متقابل یا TA می کند.

کلاس تحلیل رفتار متقابل یا TA چیست؟

تحلیل رفتار متقابل یا TA یک رویکرد فرآگیر در روانشناسی است. فراگیر از آن جهت که با یادگیری اصول آن می توان در بسیاری از زمینه های فردی، میان فردی ، روابط، شغلی و … پیشرفت داشت.

تحلیل رفتار متقابل یا TA توسط پروفسور اریک برن ابداع شد. اریک برن بر این اعتقاد بود که شخصیت انسان از سه بخش اصلی تشکیل شده است. او معتقد بود که ما در هر تعاملی و در هر لحظه، از یکی از سه بعد شخصیتی خود به رویداد ها واکنش نشان می دهیم. او این سه بخش شخصیت را والد، بالغ و کودک نامگذاری کرد. همان سه بخشی که در فیلم آتش بس نیز با نام کودک درون به نمایش گذاشته می شود.

در هر کدام از این سه بخش شخصیت، ویژگی ها فکری، رفتاری و شناختی مخصوص به خود وجود دارد.که در کلاس تحلیل رفتار متقابل یاد می گیریم آنها را بشناسیم. در واقع شناسایی این سه بخش شخصیت کمک می کند که بدانیم در هر بخش از زندگی، از چه ویژگی هایی در روابط و یا مسائل خود بهره می جوییم.

کلاس تحلیل رفتار متقابل
کلاس تحلیل رفتار متقابل

کلاس تحلیل رفتار متقابل و اصلاح باورها :

در TA یاد می گیریم که باورها و احساسات ناکارآمد زیادی را از دوران کودکی خود به بزرگسالی آورده ایم. همین موضوع سبب می شود که در بسیاری از مواقع و علی الخصوص در بخش روابط، از این باورهای کهنه و قدیمی استفاده کنیم و روابطمان را به چالش بکشیم. یکی از اصلی ترین دستاوردهای کلاس تحلیل رفتار متقابل، شناسایی آنچه در کودکی با خود به بزرگسالی آورده ایم می باشد. در واقع اعتقاد بر این است که تا مادامی که این باورهای نادرست را شناسایی نکینم، نمی توانیم زندگی خوب و با آرامشی را تجربه کنیم.

کلاس تحلیل رفتار متقابل و بهبود روابط

تمرکز اصلی کلاس تحلیل رفتار متقابل بر روی روابط است. در واقع با توجه به تقسیم بندی شخصیت انسان به سه بعد والد، بالغ، و کودک، می توان در بسیاری از مواقع متوجه شد که خودمان و طرف مقابلمان در چه بعد شخصیتی هستیم و چه رفتار یا واکنشی لازم است انجام دهیم.

کلاس تحلیل رفتار متقابل چگونه برگزار می شود؟

به طور کلی، تحلیل رفتار متقابل را هم می توان به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی اجرا کرد. تجربه نشان داده است که برگزاری گروهی و یا گروه درمانی تحلیل رفتار متقابل ، به دلیل اجماع تجربیات یکدیگر بیشتر می تواند کمک کنند باشد.

همچنین کلاس تحلیل رفتار متقابل در قالب گروه درمانی کمک می کند که افراد بتوانند سایر مهارتهای ضروری نظیر ارتباط موثر، افزایش اعتماد به نفس، جرات مندی و حل مسئله را بهتر بیاموزند.

جهت ثبت نام در کلاس تحلیل رفتار متقابل با شماره های ۲۲۳۳۰۰۱۵ – ۲۲۳۲۱۰۵۲ تماس بگیرید.

کلاس تحلیل رفتار متقابل یا TA
5 (100%) 1 vote
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن