مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

کلاس تحلیل رفتار متقابل

کلاس تحلیل رفتار متقابلکلاس تحلیل رفتار متقابل ، یک کلاس آموزشی و روانشناسی است. در این کلاس روانشناسی، مبانی شخصیت هر فرد از نظر خودکاوی و روانکاوی بررسی می شود.

منظور از خودکاوی این است که فرد به وسیله کلاس تحلیل رفتار متقابل یا  TA ، می تواند خود را از نظر شخصیت و روابط بررسی کند و بسیاری از نقاط شخصیت و روابط خود را اصلاح کند.

همچنین کلاس تحلیل رفتار متقابل ، یک سیستم روانکاوی است. روانکاوی بدین معنی که فرد به بررسی گذشته های خود می پردازد و سعی دارد علل پیدایش مشکلات شخصیتی را در گذشته پیدا کند. اما این بدان معنی نیست که فرد در گذشته می ماند. بلکه از گذشته، برای روشن کردن چراغی جهت زندگی زمان حال و آینده استفاده می کند.

آموزش و کلاس تحلیل رفتار متقابل ، به دلیل روش ساده ولی جامع، بسیار گسترش یافته است. امروزه انستیتو تحلیل رفتار متقابل در شاخه های بسیاری از جمله روانشناسی، مدیریت، اقتصاد، جامعه شناسی، هنر و … ایجاد شده است و به آموزش این روش درمانی و آموزشی پرداخته می شود.

در پنجشنبه های هر هفته، کلاس تحلیل رفتار متقابل در کلینیک روانشناسی آرامش، و زیر نظر انستیتو تحلیل رفتار متقابل مرکز مشاوره برگزار می شود. حداکثر تعداد شرکت کنندگان در این دوره ۱۰ نفر است. این موضوع سبب می شود که افراد بتوانند در کنار یک روانشناس و تحلیلگر، به بررسی شخصیت های خود در قالب مفاهیم نظریه TA بپردازند.

باید در نظر داشت که این روش آموزشی و درمانی، تا میزان زیادی قادر به برطرف کردن شکست ها و آسیب های گذشته افراد است. در واقع می توان این سیستم را مانند یک جراحی روانی دانست که سعی در تغییر نگرش افراد و همینطور شناخت بیشتر آنها از شخصیت خود است.

شما می توانید برای شرکت و ثبت نام کلاس تحلیل رفتار متقابل ، با تلفن های مرکز به شماره ۲۲۳۲۱۰۵۲ و یا ۰۹۱۲۸۴۹۰۹۴۴ تماس حاصل نمایید.

شروع کلاس در اولین پنجشنبه هر ماه است و به طور مرتب کلاسهای جدید دایر می شود.

توضیحات بخش امیر شیرین زاده

در این دسته می توانید مقالات و نوشتارهای علمی دکتر امیر شیرین زاده را مطالعه کنید.  قابل ذکر است برای خوانش  متن نوشته های آقای دکتر امیر شیرین زاده در روزنامه های آرمان و همدلی ، به سایت اصلی روزنامه آرمان و سایت روزنامه همدلی مراجعه کنید. همچنین کتابهای ایشان در مراکز مشاوره طرف قرار داد قابل تهیه است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

بارنشر کلیه عکس ها و مطالب سایت مرکز مشاوره دکتر روانشناس ، بدون دستخط رسمی، ممنوع و پیگرد قانونی حتمی خواهد داشت.