کتابهای روانشناسی و موفقیت

کتاب کودک، خانواده، انسان نوشته ادل فیبر و ایلین مزلیش

کتاب کودک، خانواده، انسان توسط ادل فیبر و ایلین مزلیش، دو مادر که هر کدام دارای سه فرزند هستند نوشته شده است. ادل فیبر یک مدرک تحصیلی لیسانس در رشته ی تئاتر و هنر های نمایشی و یک مدرک تحصیلی فوق لیسانس در رشته ی علوم تربیتی از دانشگاه نیویورک دریافت کرده است. ایلین مزلیش هم دارای یک مدرک تحصیلی لیسانس در رشته ی تئاتر می باشد و در مؤسسات پرورش کودکانی که دارای مشکل تربیتی هستند، مشغول به کار است. همان طور که از معرفی این دو پیداست، هیچ کدام از نویسندگان کتاب، روانشناسان حرفه ای نیستند و تنها با فراگیری مفاهیم تربیتی و تجربه ی آن، به زبان ساده و کاربردی سعی به نوشتن کتابی کردند که دیگران را نیز از این تجارب بهره مند سازند.

نحوه ی شکل گیری کتاب کودک، خانواده، انسان

کتاب کودک، خانواده، انسان

ادل فیبر و ایلین مزلیش، به مدت پنج سال به یک گروه تربیت کودک ملحق شدند تا بتوانند با روش های بهتری به تربیت و پرورش فرزندانشان بپردازند. روانشناس شناخته شده ی کودک، دکتر هایم جینات که سال های فعالیت حرفه ای خود را صرف مطالعه و تحقیق در مورد کودکان کرده بود، با برگزاری جلسات متعدد، دانسته ها و تجربیات خود را در زمینه تربیت و پرورش کودک به گروه هایی علاقه مند مثل والدین، مربیان، معلمان و اشخاصی که به هر نحوی با کودکان در ارتباط بودند، منتقل می کرد.

ادل فیبر و ایلین مزلیش، نویسندگان کتاب کودک، خانواده، انسان توانستند با مطرح کردن شکست ها و موفقیت هایشان، طی این دوره ی پنج ساله ای که به طور عملی با فرزندانشان تجربه کردند، این موضوع را به قطعیت برسانند که نباید از بحث تربیت کودک ساده گذشت و آن را یک امر پیش پا افتاده تلقی کرد، بلکه این کار نیز به علم، مهارت و تجربه ی خاص خود وابسته است.

ساختار کتاب کودک، خانواده، انسان

همانطور که پیش تر توضیح داده شد، از آنجایی که نویسندگان کتاب، روانشناسان حرفه ای نیستند، این کتاب از سادگی بیان زیبایی بهره مند هست و خبری از اصطلاحات پیچیده ی فنی نیست. نویسندگان در کنار تمام تجربیات و دانسته های خود، ساعت ها زمان گذاشتند و با پدران و مادران زیادی در این زمینه به بحث و گفت و گو پرداختند و چکیده ای از تمام این تجارب را نیز از زبان یک مادر، در اختیار خواننده ی کتاب قرار می دهد. همین اتفاق موجب سهولت در استفاده و درک مفاهیم اصلی کتاب، برای بسیاری از مادران شده است.

اگر چه تمام تجربیات و مفاهیم کتاب کودک، خانواده، انسان برای هیچ مادری غریبه نیست و مثال ها و شرایط آن کاملاً قابل درک و آشناست؛ اما پیشنهاد می شود که هنگام مطالعه این کتاب و عمل به مطالب و تجارب گفته شده، تفاوت ها و ارزش های ملی و فرهنگی متعلق به خود را مد نظر داشته باشید و به آن توجه کنید. چرا که توجه به این موضوع، مبنای اصولی و صحیحی در تربیت و پرورش فرزندتان پدید می آورد.

مشخصات کتاب کودک ، خانواده و انسان

نام کتاب: کودک، خانواده، انسان

نویسندگان: ادل فیبر، ایلین مزلیش

مترجم: گیتی ناصحی

ناشر: نی

تعداد صفحات: ۲۳۸ صفحه

قیمت: ۱۵ هزار تومان

برای حمایت از نویسنده و مولف ، لطفا نسخه اصلی کتاب را از نمایندگی های مجاز انتشارات تهیه کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن