مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

دوشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۷

کتاب کودک، خانواده، انسان نوشته ادل فیبر و ایلین مزلیش

کتاب کودک، خانواده، انسان توسط ادل فیبر و ایلین مزلیش، دو مادر که هر کدام دارای سه فرزند هستند نوشته شده است. ادل فیبر یک مدرک تحصیلی لیسانس در رشته ی تئاتر و هنر های نمایشی و یک مدرک تحصیلی فوق لیسانس در رشته ی علوم تربیتی از دانشگاه نیویورک دریافت کرده است. ایلین مزلیش هم دارای یک مدرک تحصیلی لیسانس در رشته ی تئاتر می باشد و در مؤسسات پرورش کودکانی که دارای مشکل تربیتی هستند، مشغول به کار است. همان طور که از معرفی این دو پیداست، هیچ کدام از نویسندگان کتاب، روانشناسان حرفه ای نیستند و تنها با فراگیری مفاهیم تربیتی و تجربه ی آن، به زبان ساده و کاربردی سعی به نوشتن کتابی کردند که دیگران را نیز از این تجارب بهره مند سازند.

نحوه ی شکل گیری کتاب کودک، خانواده، انسان

کتاب کودک، خانواده، انسان

ادل فیبر و ایلین مزلیش، به مدت پنج سال به یک گروه تربیت کودک ملحق شدند تا بتوانند با روش های بهتری به تربیت و پرورش فرزندانشان بپردازند. روانشناس شناخته شده ی کودک، دکتر هایم جینات که سال های فعالیت حرفه ای خود را صرف مطالعه و تحقیق در مورد کودکان کرده بود، با برگزاری جلسات متعدد، دانسته ها و تجربیات خود را در زمینه تربیت و پرورش کودک به گروه هایی علاقه مند مثل والدین، مربیان، معلمان و اشخاصی که به هر نحوی با کودکان در ارتباط بودند، منتقل می کرد.

ادل فیبر و ایلین مزلیش، نویسندگان کتاب کودک، خانواده، انسان توانستند با مطرح کردن شکست ها و موفقیت هایشان، طی این دوره ی پنج ساله ای که به طور عملی با فرزندانشان تجربه کردند، این موضوع را به قطعیت برسانند که نباید از بحث تربیت کودک ساده گذشت و آن را یک امر پیش پا افتاده تلقی کرد، بلکه این کار نیز به علم، مهارت و تجربه ی خاص خود وابسته است.

پیشنهاد می کنیم اگر به بحث تربیت کودکان علاقه مند هستید ” کارگاه فرزند پروری ” را از دست ندهید.

ساختار کتاب کودک، خانواده، انسان

همانطور که پیش تر توضیح داده شد، از آنجایی که نویسندگان کتاب، روانشناسان حرفه ای نیستند، این کتاب از سادگی بیان زیبایی بهره مند هست و خبری از اصطلاحات پیچیده ی فنی نیست. نویسندگان در کنار تمام تجربیات و دانسته های خود، ساعت ها زمان گذاشتند و با پدران و مادران زیادی در این زمینه به بحث و گفت و گو پرداختند و چکیده ای از تمام این تجارب را نیز از زبان یک مادر، در اختیار خواننده ی کتاب قرار می دهد. همین اتفاق موجب سهولت در استفاده و درک مفاهیم اصلی کتاب، برای بسیاری از مادران شده است.

اگر چه تمام تجربیات و مفاهیم کتاب کودک، خانواده، انسان برای هیچ مادری غریبه نیست و مثال ها و شرایط آن کاملاً قابل درک و آشناست؛ اما پیشنهاد می شود که هنگام مطالعه این کتاب و عمل به مطالب و تجارب گفته شده، تفاوت ها و ارزش های ملی و فرهنگی متعلق به خود را مد نظر داشته باشید و به آن توجه کنید. چرا که توجه به این موضوع، مبنای اصولی و صحیحی در تربیت و پرورش فرزندتان پدید می آورد.

نام کتاب: کودک، خانواده، انسان

نویسندگان: ادل فیبر، ایلین مزلیش

مترجم: گیتی ناصحی

ناشر: نی

تعداد صفحات: ۲۳۸ صفحه

قیمت: ۱۵ هزار تومان

 

توضیحات بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت

در بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت ، مجموعه ای از بهترین کتابهای روانشناسی ، موفقیت ، مشاوره ، مدیریت ، روانپزشکی و .... را گردآوری کرده ایم. برخی از کتابهایی که شامل قانون کپی رایت نمی شود را جهت دانلود قرار داده ایم و الباقی را به طور دقیق نقد و بررسی کرده ایم. همچنین اگر از خوانندگان کتاب بوده اید، می توانید نظرات و یا برداشت خود را در خصوص کتاب مذکور در بخش نظرات درج کنید تا دیگران نیز از تاثیرگزاری و نقد کتاب استفاده نمایند. قابل ذکر است که اگر کتاب نوشته شده و یا ترجمه شده توسط شما ، جهت دانلود در سایت قرار گرفته است و از این موضوع رضایت ندارید، می توانید درخواست حذف کتابتان، همراه با مشخصات تماس، در بخش نظرات مرتبط با مطلب درج نمایید. و یا از بخش تماس با ما ، مکاتبه نمایید. بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت ، به مرور تکمیل می گردد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
1 دیدگاه
admin
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷

خوندن این کتاب رو به همه والدین توصیه میکنم، به دلیل روش تربیتی توصیفی و استفاده از مثال های کاملا کاربردی
متن کتاب در مورد مزایای استفاده از روش توصیف مسایل بچه به جای استفاده از خوب ، بد ، عالی ، زیبا و… است و همچنین اهمیت دادن به احساسات فرزندان و خود والدین میباشد.
در کل نگارش ساده و روانی هم داره که آدم رو به خوندنش مشتاق میکنه.

بارنشر کلیه عکس ها و مطالب سایت مرکز مشاوره دکتر روانشناس ، بدون دستخط رسمی، ممنوع و پیگرد قانونی حتمی خواهد داشت.