کتابهای روانشناسی و موفقیت

کتاب واکسیناسیون روانی کودک نوشته حسام فیروزی

کتاب واکسیناسیون روانی کودک نوشته ی دکتر حسام فیروزی ، یکی از کتاب هایی است که درزمینهٔ روانشناسی و تربیتی کودکان، توسط یک روانشناس ایرانی به نگارش در آمده است. ویژگی برتر این اثر، همسو بودن مطالب مطرح شده در آن با فرهنگ و آداب داخلی خودمان است. از این رو خواننده با مطالعه ی آن، نیاز به تفکیک و جدا سازی موارد قابل اجرا از غیر قابل اجرا نیست و به راحتی می تواند با مطالعه ی آن در تربیت کودک خود تغییرات لازم را اجرا نماید.

ساختار کتاب واکسیناسیون روانی کودککتاب واکسیناسیون روانی کودک

نویسنده کتاب واکسیناسیون روانی کودک با مطالعه ی حدود ۲۵۰۰ کتاب روانشناسی در زمینه کودک، تصمیم به برگزاری کارگاه های مختلف، درزمینهٔ تربیت کودکان گرفت که مخاطبان آن، اغلب پدران و مادران بودند. این کتاب چکیده ای از مطالعات و جلسات برگزار شده ای است که طی این سال ها صورت گرفته است. در این کتاب سعی بر آن بوده تا مهم ترین اطلاعاتی که پدران و مادران برای تربیت فرزندشان به آن نیاز دارند، به شیوه ای ساده و با بهره مندی از مثال های گوناگون، با ترتیبی معین بیان شود. از ویژگی های اصلی این کتاب که باعث محبوبیت آن در زمان انتشار آن شده بود، وجود مثال هایی پس از ارائه هر متد می باشد که باعث سادگی در درک متد ها و جای گرفتن آن ها در ذهن والدین می باشد.

در کتاب واکسیناسیون روانی کودک سعی شده، تمام تکنیک هایی را ارائه دهد که تا حد ممکن کاربردی و قابل اجرا باشد و از ارائه تئوری های اضافی پرهیز شود. پیش از هر تکنیک کاربردی، فلسفه ی آن تکنیک، فواید و تأثیری که در آینده ی کودک شما دارد، مطرح شده است.

از زیبایی های این کتاب می توان به این مورد اشاره کرد که با مطالعه ی متد ها و اجرای آن در حین رشد کودکان، خود والدین نیز رشد می کنند و آسیب هایی که در دوران کودکی خود به آن دچار شده بودند را می شناسند و سعی به برطرف سازی آن می کنند.

اهداف کتاب واکسیناسیون روانی کودک

طبق توضیحات نویسنده، کتاب واکسیناسیون روانی کودک جهت براورده سازی ۲۱ هدف شکل گرفته است، فراهم کردن محیطی امن جهت پرورش کودک، به حداقل رساندن آسیب های روانی که در روند تربیت ممکن است پیش آید، ارائه آموزش های مدیریت رفتار به کودک و خانواده، کمک به تقویت مهارتهای ذاتی کودک، ایجاد احساس ارزش در کودک و خانواده، بهبود مشکلات رفتاری کودک و خانواده، برطرف کردن سردرگمی و تردید خانواده در تربیت کودک، از بین بردن حس گناه در کودک و خانواده.

ایجاد احساس مسئولیت در کودک، ایجاد حس اعتماد به نفس و عزت نفس در کودک، آموزش خویشتن داری و مدیریت بر روی خود در لحظه، رشد استعدادهای درونی کودک، ایجاد حس احترام به خود و دیگران در کودک و خانواده، افزایش توانمندی‌ها و تقویت هوش کودک، بهینه کردن وقت و هزینه در پرورش کودک، تقویت بُعد روانی خانواده در مسیر تربیت کودک، بهره مندی و تقویت خود آگاهی در کودک و خانواده، شکل گیری ارتباط صحیح بین خانواده و رشد کیفیت ارتباط زناشویی، ایجاد سلامت روانی برای خانواده، ایجاد چهارچوب مشخص برای کودک و خانواده و در نهایت شکل گیری جامعه‌ای رشد یافته و هوشمند، چرا که این با توجه به نقش بنیادین تربیتی خانواده ها، آینده ی جامعه ی ما در دامان آن ها در حال رشد و آموزش هستند.

مشخصات کتاب واکسیناسیون روانی کودک دکتر حسام فیروزی

نام کتاب: واکسیناسیون روانی کودک

نویسنده: دکتر حسام فیروزی

ناشر: نگاه

تعداد صفحات: ۱۹۹ صفحه

قیمت: ۲۰ هزار تومان

لطفا کتاب را از نمایندگی های فروش تهیه کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن