محصولات

کتاب مشکلات رایج زوجین نوشته امیر شیرین زاده

کتاب مشکلات رایج زوجین ، یکی از بومی ترین کتابهای روانشناسی در زمینه خانواده و زوج درمانی می باشد. این کتاب که با توجه به رایج ترین مشکلات زوجین نگارش شده است به زبانی ساده و کاربردی، به مشکلات زندگی زناشویی و چگونگی برطرف کردن این مشکلات می پردازد.

این کتاب  مشتمل بر ۲۱ فصل می باشد. در هر فصل از کتاب ، یک مشکل رایج در زوجین توضیح داده شده و روشهای بهبود و راه حل های مشکل نیز مطرح شده است. قابل ذکر است که نوشتار ایشان، کاملاً بومی و با استفاده از ساعت ها جلسه مشاوره خانواده و شناسایی مشکلات رایج زوجین ایرانی صورت گرفته است. 

بخشی از مقدمه و دیباچه کتاب مشکلات رایج زوجین 

مشکلات رایج زوجین و راه حل ها آن | نوشته دکتر امیر شیرین زاده روانشناس و مشاور خانوادهنگارش کتاب «مشکلات رایج زوجین»، به زمان‌برگزاری هم‌اندیشی‌ها و کارگاه‌های روانشناسی بازمی‌گردد. بسیاری از زوجین در این کارگاه‌ها از اختلافات خود با همسرشان می‌گفتند. بخش عمده‌ای از این تعارضات و اختلافات مشترک بود و فقط در مورد جزییات با یکدیگر تفاوت داشت؛ بنابراین سعی کردیم در قالب یک جزوه، راهنمایی جامع برای رفع این مشکلات تهیه کنیم. به‌مرور زمان این جزوه گسترش یافت و به شکل کتاب کنونی ویرایش شد. در ابتدا هدف بر چاپ و نشر کتاب نبود، اما به دلیل فراوانی مشکلات ذکر شده در سایر زوجین، و پیشنهاد تعدادی از اساتید زوج درمانگر، تصمیم به چاپ و نشر آن گرفتیم.

اگرچه ممکن است برخی از مشکلات ذکرشده در این کتاب، شامل مشکلات شما و همسرتان نباشد، اما توصیه می‌کنیم تمامی کتاب را به دقت مطالعه نمایید. چراکه احتمال بروز برخی از این تعارضات در آینده وجود داشته و با مطالعه زودهنگام این مباحث، می‌توانید از مشکلات بعدی پیشگیری کنید. همچنین مطالعه تمام بخش‌های کتاب، منجر به نگرشی بازتر و دقیق‌تر در مورد همسرتان و ارتباط مؤثر با او خواهد شد.

در بخشی از فصول کتاب، ممکن است اینطور به نظر برسد که بیشتر موضوع بر روی ویژگی‌ها و خطاهای مردان یا زنان متمرکز شده است. این موضوع با توجه به‌شدت مشکل در یکی از دو جنس اجتناب‌ناپذیر است. مثلاً در بخشی از کتاب، تمرکز مطالب بیشتر بر روی مشکل رفیق‌بازی در مردان و یا مشکلات عروس و مادر شوهر است. هرچند ممکن است یک داماد هم با مادرزن خود مشکل داشته باشد، اما آنچه در مشکلات زوجین رایج‌تر است، اختلاف مادر شوهر و عروس است؛ بنابراین در برخی از فصول یا پاراگراف‌های کتاب، با محوریت مشکلات ارتباطی مردان و یا مشکلات ارتباطی زنان پیش رفته‌ایم.

بسیاری از مشکلات ذکرشده و راه‌حل‌های کتاب، نیازمند تکرار و تمرین است. بنابراین سعی کنید در هر موضوعی که با همسر خود مشکل‌دارید، مجدداً فصل مربوطه را به‌دقت بخوانید. در برخی موارد نیاز است از نکات مهم یادداشت ‌برداری کنید و یا چندین بار و در چندین روز متفاوت به متن مراجعه نمایید. یکی از بهترین شیوه‌های استفاده از کتاب حاضر، این است که یک‌بار به طور کامل آن را مطالعه کرده و سپس در هرزمانی که با همسرتان در مورد یکی از موضوعات مورد اشاره به مشکل برخوردید، مجدد به آن فصل رجوع کنید و پیشنهاد‌های کتاب را مجدداً بازخوانی کنید. این روش به‌طور ناخودآگاه سبب بررسی موقعیت پیش‌آمده و پیدا کردن راه‌حل مناسب و منطقی آن می‌شود.

نکته بسیار مهمی که باید ذکر کنم این است که کتاب را برای خودتان می‌خوانید نه برای همسرتان! یعنی نباید در زمان خواندن کتاب، مشکلات نوشته‌شده و رفتارهای رایج را در همسرتان جست‌وجو کنید. بلکه باید کتاب را با تمرکز بر رفتار و افکار خودتان مطالعه نمایید. درواقع هدف اصلی از مطالعه این کتاب، شناخت بیشتر خودتان است. اینکه رفتارها، افکار و باورهایتان را بررسی کنید. آنها را به چالش بکشید و درنهایت نسبت به اصلاح آنها اقدام نمایید. ممکن است اینگونه تصور کنید که تمام مشکلات از جانب همسرتان است و شما نیازی به این کتاب ندارید، اما مسلماً این موضوع نمی‌تواند درست باشد. چراکه در هر رابطه‌ای که مشکلی وجود دارد دو طرف دارای خطاهای رفتاری، افکاری و یا هیجانی می‌باشند.

نام کتاب : مشکلات رایج زوجین و راه حل های آن 

نویسنده : امیر شیرین زاده – روانشناس و مشاور 

ناشر : مولف

سال انتشار : ۱۳۹۵

قطع : رقعی

تعداد صفحات : ۱۲۴ صفحه

قیمت : ۱۳ هزار تومان 

پس از پرداخت هزینه ، بلافاصله کتاب به ایمیل شما ارسال می شود و لینک دانلود برای شما به نمایش در می آید. تلفن پشتیبانی : ۰۹۱۲۸۴۹۰۹۴۴ – ۲۲۳۳۰۰۱۵ 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن