کتابهای روانشناسی و موفقیت

کتاب ماندن در وضعیت آخر نوشته تامس هریس + دانلود

برای شرکت در کلاس تحلیل رفتار متقابل ، با تلفن 22321052 تماس بگیرید.

کتاب ماندن در وضعیت آخر توسط تامس هریس روانشناس و امی بی. هریس، همسر او که به تدریس و روزنامه نگاری در آمریکا میپردازد، نوشته شد. کتاب ماندن در وضعیت آخر به نوعی ادامه ” کتاب وضعیت آخر اثر تامس هریس ” می باشد که در اولین چاپ با نام کتاب خوب ماندن به همگان معرفی شد. در این کتاب مباحث اصلی مصرح شده توسط تامس هریس، در رابطه با نحوه ی برخورد با مسائل و شرایط مختلف در زندگی است و اینکه چگونه می توانیم احساسات بد را از زندگی خود حذف کنیم و اجازه پیشروی به آن را در افکارمان ندهیم و احساس خوب را در لحظه لحظه ی زندگی خود جایگزین کنیم، تا بتوانیم با حسی خوب، زندگی شاد و سرشار از آرامش را خلق کنیم.

کتاب ماندن در وضعیت آخرساختار کتاب ماندن در وضعیت آخر

همانطور که در بالاتر گفته شد، کتاب ماندن در وضعیت آخر به نوعی ادامه ی کتاب وضعیت آخر می باشد. در کتاب وضعیت آخر با رویکرد تحلیل رفتار متقابل، نگرشی جدید در برخورد با زندگی خود و دیگر افراد به شخص آموزش داده شد که با استفاده از آن بتواند به جای دریافت احساس بد، احساس خوب را از هر اتفاق و برخورد در زندگی دریافت کند. در کتاب ماندن در وضعیت اخر نیز به فرد آموزش داده خواهد شد که چطور می تواند خود را به گونه ای تربیت کند تا این احساس خوبی که به آن دست یافته است را حفظ نماید و در ادامه مسیر زندگی خود کماکان به همراه آن حرکت نماید.

تحلیل رفتار متقابل ( Transactional Analysis )

در حقیقت یک سیستم طراحی شده توسط اریک برن می باشد. با استفاده از این رویکرد می توان به درک و تحلیل رفتار افراد پرداخت. این متد همچنان با رشد روز افزون علم روانشناختی با کارآمدی خود ثابت کرده است که می تواند افراد را به درکی از رفتار خود و رفتار دیگران در زندگی برساند.

کودک، والد، بالغ سه تیپ شخصیتی مطرح شده در کتاب ماندن در وضعیت آخر می باشد که در تحلیل رفتار متقابل (TA) به سه شخصیت و نحوه ی برخورد آن ها اشاره می کند.

کودک، این شخصیت، رفتاری مانند دوران کودکی ما دارد، عجولانه تصمیم می گیرد و رفتار هایی بدون منطق از خود بروز می دهد. در برابر بعضی شرایط و اتفاق ها همان واکنشی را دارد که یک کودک می تواند داشته باشد.

والد، همان شخصیت رفتاری است که فرد به طور ناخودآگاه از پدر و مادر و شیوه ای که آن ها در برخورد با شرایط مختلف از خود بروز می دادند تقلید کرده و همان رفتار را دارد.

بالغ، شخیت رفتاری بالغ در حقیقت با توجه به اطلاعات موجود، تجزیه و تحلیل می کند و به تصمیم گیری منطقی می پردازد و در نتیجه یک رفتار صحیح از خود نشان می دهد.

دانستن و به کار گیری این نگرش در نهایت موجب می شود که در برخورد با افراد، بتوانید با تجزیه تحلیل رفتار فرد، تیپ شخصیتی که آن لحظه فرد با آن همراه است را شناسایی کنید و با درک آن، رفتار های بعدی او را پیشبینی کنید و با توجه به آموزه های کتاب ماندن در وضعیت آخر به گونه ای با او برخورد کنید که بتوانید در خودتان و طرف مقابل احساس خوب ایجاد نمایید و به نوعی شرایط را تحت کنترل خود درآورید.

کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در :  دوره های تحلیل رفتار متقابل

 

مشخصات کلی کتاب ماندن در وضعیت آخر

نام کتاب: ماندن در وضعیت آخر

نویسنده: تامس آنتونی هریس و امی بی.هریس

مترجم: اسماعیل فصیح

ناشر: نشر نو

تعداد صفحات: ۳۷۵ صفحه

دانلود کتاب ماندن در وضعیت آخر  به درخواست ناشر، لینک دانلود حذف شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن