مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم نوشته فروید + دانلود

کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم نوشته زیگموند فروید، در اصل اولین رساله ی زیگموند فروید از مجموع چهار رساله ی او که به توتم و تابو معروف هست، می باشد. این کتاب به دست دکتر ناصر الدین صاحب زمانی از زبان آلمانی به فارسی ترجمه شده است. کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم جزء اولین آثار از زیگموند فروید هست که به طور مستقیم از نسخه ی اصلی آن که به زبان آلمانی نوشته شده بود، ترجمه شده است.

ساختار کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارمکتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم

طبق نظر فروید، بیشتر رفتار های انسان تحت تأثیر عوامل ایجاد شده در ناخودآگاه او شکل می گیرد. باور ها، تجارب و بیشتر از همه ضمیر ناخودآگاه انسان، مخصوصاً نوع جنسی و عصبی آن، منبع بعضی بیماری های روانی و اختلالات آن می باشد و با آگاه شدن فرد و توانایی تشخیص آن باور ها و درک تجارب، امکان معالجه شدن این گونه اختلالات روانی، توسط روانکاوی ممکن می شود.

به دلیل سوء تعبیر و حتی تحریف بعضی از نظریات و عقاید فروید، بعضی افراد، آشنایی صحیحی از این شخص و نظریات وی ندارند. از نظر فروید بسیاری از آسیب های روانی و اختلالات، ریشه در دوران کودکی افراد دارد و مسائلی که در بزرگ ‌سالی با آن ها برخورد می کند، چندان تأثیری بر روی آن ندارد.

کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم نیز با حجم کمی که دارد، به عمق نحوه ی تفکر و معاشرت انسان ها، از نسل های گذشته بشریت، با توجه به میل جنسی و غریزه اش، به افرادی که در کنارشان زندگی می کردند، می پردازد. از باور های نشات گرفته در آن زمان، گناهان و مباحث اخلاقی که در این مبحث وجود دارد را مورد بحث قرار می دهد.

مباحث کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم

کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم با دیدگاهی برای بررسی نسل های پیشین درزمینهٔ روانشناسی اجتماعی، به روابط بین محارم و غیر محارم و نوع نگاهشان به آن ها در بین قومیت های نسل های پیشین پرداخته می شود. فروید با دیدگاه روانکاوی به این ارتباطات می پردازد و ریشه ی تمدن های شکل گرفته را در آن ها می یابد و تأثیرات موجود آن، بر روی افرادی که دارای اختلالات عصبی هستند را بررسی می کند.

در کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم به شرح حقایقی از توتم پرستی و تابو های شکل گرفته در اقوام ابتدایی می پردازد و بیان می کند؛ همانطور که میل به ایجاد رابطه جنسی با محارم، از اصلی ترین نشانه های بیماری روانی می باشد، در اقوام ابتدایی نیز همین میل باعث شکل گیری تابو ها و حیوان (توتم) پرستی شده است. رفته رفته نیز آداب، رسوم و فرهنگ انسان ها و قومیت های مختلف تشکیل داده شد. مثال های این کتاب که از کتاب فریزر نقل شده که پس از انتشار، تشبیهات آن باعث شگفت زدگی افراد از آن شد.

نام کتاب:  روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم

نویسنده: زیگموند فروید

مترجم:  دکتر ناصر الدین صاحب زمانی

تعداد صفحات: ۵۶ صفحه

 

دانلود کتاب روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم از زیگموند فروید

توضیحات بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت

در بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت ، مجموعه ای از بهترین کتابهای روانشناسی ، موفقیت ، مشاوره ، مدیریت ، روانپزشکی و .... را گردآوری کرده ایم. برخی از کتابهایی که شامل قانون کپی رایت نمی شود را جهت دانلود قرار داده ایم و الباقی را به طور دقیق نقد و بررسی کرده ایم. همچنین اگر از خوانندگان کتاب بوده اید، می توانید نظرات و یا برداشت خود را در خصوص کتاب مذکور در بخش نظرات درج کنید تا دیگران نیز از تاثیرگزاری و نقد کتاب استفاده نمایند. قابل ذکر است که اگر کتاب نوشته شده و یا ترجمه شده توسط شما ، جهت دانلود در سایت قرار گرفته است و از این موضوع رضایت ندارید، می توانید درخواست حذف کتابتان، همراه با مشخصات تماس، در بخش نظرات مرتبط با مطلب درج نمایید. و یا از بخش تماس با ما ، مکاتبه نمایید. بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت ، به مرور تکمیل می گردد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید