کتابهای روانشناسی و موفقیت

کتاب دایرة المعارف جنسی نوشته نارمن هیر + دانلود

کتاب دایرة المعارف جنسی نوشته نارمن هیر، از معدود کتاب های نگارش شده در زبان فارسی است که در رابطه با مسائل جنسی و روابط زناشویی توضیحات کامل و جامعی در آن مطرح شده است. کتاب دایرة المعارف جنسی در سال ۱۳۲۶ به چاپ رسید و تا حدود دهه ۶۰ شمسی نیز در کتاب فروشی های معتبر در سطح کشور، موجود بود، اما پس از آن تنها باقی مانده هایی از چاپ اصلی کتاب به فروش می رسید و برای چاپ مجدد آن اقدامی صورت نگرفت.

ساختار کتاب دایرة المعارف جنسیکتاب دایرة المعارف جنسی

در فرهنگ کشور ما، به دلیل دیدگاهی که خانواده ها به مسائل جنسی و روابط زناشویی دارند، توضیحات و آموزش های خاصی به فرزندان از دوره ی کودکی تا بزرگسالی داده نمی شود. کما اینکه از اصلی ترین جنبه های رابطه دو طرفه بین زن و مرد، بُعد جنسی آن می باشد که آموزش صحیح آن به فرزندان، توسط خانواده ها صورت نمی گیرد.

 به همین علت، مطالعه ی کتاب دایرة المعارف جنسی به درک و آشنایی جوانان با مسائل جنسی و آگاهی یافتن از آن بسیار کمک می کند. بدون شک روابط زناشویی نیز مانند تمام افعال ما، دارای ساختاری معین و آموزش های مرتبط به خود می باشد و هر فرد باید بتواند در آن زمینه نیز، با داشتن اطلاعات صحیح، عملکردی صحیح داشته باشد تا از کیفیت آن بر روی زندگی زناشویی خود بهره مند شود.

عناوین کتاب دایرة المعارف جنسی

کتاب دایرة المعارف جنسی به دلیل وجود محدودیت های ذهنی و عدم آگاهی صحیح در کشور، در رابطه با مسائل زناشویی، می تواند از معتبر ترین منابع آموزشی در این باب باشد. چرا که به دلیل وجود باور ها و عقایدی که از دوران کودکی در ذهن جوانان ما نقش بسته است، با بی خبری از مسائل جنسی، ممکن است دچار اشتباهاتی در آن شوند و حتی جرئت پرسش آن مسائل نیز برای آنان مشکل باشد، از این بابت مطالعه ی کتاب دایرة المعارف جنسی می تواند پاسخ گوی سوالات مطرح شده در ذهن جوانان و افزایش دهنده آگاهی آن ها در این زمینه باشد.

کتاب دایرة المعارف جنسی در سرفصل های زیر به طور مفصل به هر کدام از مباحث می پردازد و با ارائه جزئیات، تمام مطالب را با شفافیت بیان می دارد.

از مباحث پرداخته شده در کتاب دایرة المعارف جنسی می توان به؛ تکامل عشق، چگونگی غریزه ی جنسی در کودک، آموزش مباحث جنسی، خطاهای ممکن در جوانی و عواقب آن، بلوغ و توضیح آن برای دختران و پسر،ان مسائل نزدیکی، شب زفاف، شگفتی تولد، مسائل مرتبط به زایمان، پرستاری زائو، مسائل مرتبط به سقط جنین، دوران مصونیت از آبستنی، مسائل سرد مزاجی زنان، بیماریهای ممکن جنسی، امراض مقاربتی و روسپیگری اشاره کرد.

 

نام کتاب:  دایرة المعارف جنسی

نویسنده: نارمن هیر

مترجم:  عبدالله رهنما

تعداد صفحات: ۲۷۵ صفحه

دانلود کتاب دایرة المعارف جنسی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن