مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

کتاب انسان و سمبولهایش نوشته کارل گوستاو یونگ + دانلود

کتاب انسان و سمبولهایش نوشته ی کارل گوستاو یونگ، روانشناس سوئیسی، به عنوان آخرین اثر از این نویسنده و روانشناس معروف یاد می شود. این کتاب توسط یونگ و شاگردان نامی او، دکتر ماری لویزفون فرانتس، دکتر جوزف ال. هندرسن، دکتر آنیه لایافه و دکتر یولانده یاکوبی نگارش شده است که با نظارت مستقیم یونگ بر مفاهیم بخش های آن همراه بوده است تا آخرین اثر خود را با زبانی ساده برای عموم مردم و دور از الفاظ مختص به علم پیچیده روانکاوی بیان کند. ما در این بخش از کتابخانه روانشناسی و موفقیت ، به معرفی و دانلود این کتاب می پردازیم.

کتاب انسان و سمبولهایش

کهن الگو ها در کتاب انسان و سمبولهایش

یونگ در این کتاب به معرفی و بحث در رابطه با کهن الگو ها ( ارکی تایپ ) می پردازد. کهن الگو ها در حقیقت از نگاه یونگ، فرهنگ و اساطیر خاص هر ملت است که در شخصیت و زندگی هر شخص تأثیر مستقیم گذاشته است. دیدگاه یونگ در رابطه با ناخوداگاه و شکل گیری شخصیت هر فرد به گونه ای است که اعتقاد دارد، اساس اعمال خودآگاه انسان رابطه مستقیم به ناخوداگاه او دارد. برای بیان آن، خودآگاه انسان را جزیره ای در اقیانوس ناخوداگاه او تعریف می کند. در واقع یونگ با مطرح کردن کهن الگو ها، قصد دارد زبان ناخودآگاه را معرفی کند و آن را عامل شکل دهنده به ضمیر خودآگاه بداند.

مباحث کتاب انسان و سمبولهایش

در کتاب انسان و سمبولهایش، یونگ مباحثی در رابطه با رویا ها و تفسیر آن دارد. یونگ در بخشی از کتاب بیان دارد، رویا های ما بازتابی از آینده ما هستند که در ناخودآگاه ما شکل گرفته اند، چرا که ناخودآگاه ما از رفتار های گذشته ی ما تأثیر پذیر است. او در کتاب اعتقادات خود را در رابطه با حقیقت های نهفته ای که در خواب و رویا وجود دارند، بیان می کند. در بخش بعدی، به نماد اساطیری که از فرهنگ و تاریخ گذشته ی ما و اطلاعاتی که به همراه دارد، می پردازد. نقش آن ها را در ناخودآگاه نسل های ما مورد بررسی قرار می دهد و به شناخت هر شخصیت از حقیقت خود کمک می کند.

کتاب انسان و سمبولهایش، به مباحث شناخت ویژگی ضمیر ناخودآگاه و ساختار آن می پردازد و نحوه ی صحیح رفتار مناسب، برای هر دسته را توضیح می دهد. این بخش به اصلی ترین مفاهیم یونگی در رابطه با ناخودآگاه انسان می پردازد و در ادامه ی آن، با ایجاد آگاهی، نحوه ی برخورد شما با ناخودآگاهتان را روشن می سازد. در بخش بعدی کتاب، به شناخت معانی و تحلیل مهمترین نماد های اساطیری، تاریخی و هنری که از دیرباز تا کنون در فرهنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است، می پردازد. به عنوان مثال، نقاشی هایی که در هر بخش از تاریخ، با هدف منتقل کردن پیام هایی خاص، از ذهن آن هنرمند به مخاطب، طراحی و نقاشی می شدند.

در پایان با بررسی، هر کدام از این نماد ها که در ناخودآگاه افراد مختلف وجود دارد، رابطه میان این نماد ها با رفتار و گفتار هر شخص را مورد بحث قرار می دهد.

 

نام کتاب: انسان و سمبولهایش

نویسنده: کارل گوستاو یونگ و همکاران

مترجم:  دکتر محمود سلطانیه

ناشر: امیر کبیر

تعداد صفحات: ۴۹۸ صفحه

دانلود کتاب انسان و سنبولهایش از یونگ

توضیحات بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت

در بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت ، مجموعه ای از بهترین کتابهای روانشناسی ، موفقیت ، مشاوره ، مدیریت ، روانپزشکی و .... را گردآوری کرده ایم. برخی از کتابهایی که شامل قانون کپی رایت نمی شود را جهت دانلود قرار داده ایم و الباقی را به طور دقیق نقد و بررسی کرده ایم. همچنین اگر از خوانندگان کتاب بوده اید، می توانید نظرات و یا برداشت خود را در خصوص کتاب مذکور در بخش نظرات درج کنید تا دیگران نیز از تاثیرگزاری و نقد کتاب استفاده نمایند. قابل ذکر است که اگر کتاب نوشته شده و یا ترجمه شده توسط شما ، جهت دانلود در سایت قرار گرفته است و از این موضوع رضایت ندارید، می توانید درخواست حذف کتابتان، همراه با مشخصات تماس، در بخش نظرات مرتبط با مطلب درج نمایید. و یا از بخش تماس با ما ، مکاتبه نمایید. بخش کتابخانه روانشناسی و موفقیت ، به مرور تکمیل می گردد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید