مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

پرسشنامه طرحواره ناسازگار اولیه یانگ فرم بلند

پرسشنامه طرحواره ناسازگار اولیه یانگ ، یکی از مطرح ترین پرسش نامه های مرتبط با سلامت روان می باشد. این پرسشنامه توسط جفری یانگ، روانشناس نامدار تدوین شده است و توسط براهنی در ایران هنجاریابی گشته است. در ایران پرسشنامه دو فرم دارد. یکی پرسشنامه طرحواره ناسازگار اولیه یانگ فرم کوتاه که مشتمل بر ۷۵ ماده است و دیگری پرسشنامه طرحواره ناسازگار اولیه یانگ فرم بلند که مشتمل بر ۲۳۲ سوال می باشد. 

نوع این پرسشنامه از نوع لیکرتی است. پرسشنامه های لیکرتی دارای چندین سطح ارزیابی هستند که مراجع برای هر سوال به یکی از این گزینه ها را انتخاب می کند. سطح لیکرتی پرسشنامه طرحواره یانگ شامل، کاملا غلط ، تقریباً غلط ، بیشتر درست است تا غلط ، اندکی درست ، تقریباً درست،  و کاملاً درست می باشد. که هر کدام دارای یک سطح امتیازی از یک تا شش می باشد. 

به وسیله این پرسشنامه می توان طرحواره های ناسازگار اولیه را استخراج کرده و از آن برای درمان استفاده نمود.

قابل ذکر است این پرسشنامه با تفسیر بسیار دقیق و نحوه نمره گزاری در ادامه قابل دانلود است.

نوع : پرسشنامه

سازنده : جفری یانگ – روانشناس

نوع مقیاس : لیکرتی ۶ آیتمی

تفسیر پرسشنامه : دارد.

نوع فایل : PDF

قیمت : ۴۵۰۰ تومان – لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت هزینه نمایش داده می شود و ایمیل می شود.

پشتیبانی : ۲۲۳۳۰۰۱۵ – ۰۹۱۲۸۴۹۰۹۴۴

توضیحات بخش پرسشنامه و تست

پرسشنامه و تست های روانشناسی را در این بخش می توانید دریافت کنید. قابل ذکر است که تمامی تست های قرار داده شده در این بخش، دارای روایی و پایایی معتبر می باشند. همچنین همراه پرسشنامه و تست های روانشناسی ، شیوه تفسیر و به کارگیری هر کدام به طور کامل تشریح شده است.  برخی از پرسشنامه ها و تست ها ، تنها مورد استفاده متخصصین سلامت روان می باشد. که در توضیحات این تست ها ذکر شده است.  لطفاً این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به طور فردی اقدام به دانلود و استفاده از تست ها می نماییم، نمی توانید از نتیجه آنها برای درمان خود و یا تشخیص استفاده کنید. به بیانی دیگر، پرسشنامه و تست های روانشناسی تنها در کنار مصاحبه و ارزیابی بالینی و همینطور تشخیص یک روان شناس و یا روان سنج، دارای اعتبار می باشد. در صورت لزوم می توانید پرسشنامه و تست های روانشناسی را پس از پاسخ دهی، برای تفسیر نزد یک متخصص روان و یا یک روان سنج ببرید و تفسیر نهایی را به ایشان بسپارید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

بارنشر کلیه عکس ها و مطالب سایت مرکز مشاوره دکتر روانشناس ، بدون دستخط رسمی، ممنوع و پیگرد قانونی حتمی خواهد داشت.