مهدی آریان

من ( مهدی آریان ) در روز ۱۰ تیر ۱۳۶۰ حدودا ساعت ۱۰:۳۰ صبح به دنیا آمدم. از وقتی که مقدورم بود و به یاد دارم، رفتم توی کوچه و با تیله‌بازی و فوتبال و بادبادک بازی بزرگ شدم. یک دانش‌آموز کاملا متوسط بودم. طوری که نه درست و حسابی تنبیه می‌شدم و نه درست و حسابی تشویق.
اولین موفقیت زندگی‌ام، که به خاطر دارم، رفتن به مرحله آخر بازی قارچ خور بود.

کمی بزرگ‌تر که شدم، بازی‌هایم از تیله و بادبادک به تیرکمون و گنجشک و دعوا ارتقا پیدا کرد. تا این که حدوداً در کلاس دوم راهنمایی، متوجه علاقه خودم به سینما شدم. موضوع را با خانواده مطرح کردم و این شد که در دبیرستان وارد رشته‌ی ریاضی شدم و دانشگاه هم رشته مکانیک!
در همان دوران دانشجویی در روزنامه گنبد کبود به عنوان طنزنویس و صفحه آرا، که هیچکدام نه با مکانیک ارتباطی داشت و نه با سینما، مشغول کار شدم و تنها اتفاق منطقی زندگی‌ام افتاد: اخراج از دانشگاه به دلیل مشرطی‌های پی در پی.
پس با خیال راحت موضوع را پنهان کردم و خیلی هنرمندانه و در کمال بی‌شرمی، به خانواده ام اعلام کردم که درسم تمام شده است.
در سال ۸۸ به خاطر مسايلی که حالا ولش کنید، از کار روزنامه‌نگاری زدم بیرون و شدم گرافیست و طراح سایت.
از آن زمان تا به حال در چندین روزنامه، مجله و دفتر انتشارات به عنوان گرافیست و صفحه آرا سابقه کار دارم و همواره در کنار این کار، مرتکب طراحی سایت نیز شده‌ام.

روزی پس از روز دیگر می گذشت و خورشید با سرعت، مشغول طلوع و غروب بود. تا اینکه دوست عزیز و قدیمی ام، جناب آقای شیرین زاده، پیشنهاد مدیریت امور فنی و هنری کارهای مجموعه “بنیاد ارتقا و پیشگیری از سلامت روان ایران” را به من پیشنهاد کرد. از آنجایی که خود نیز همواره علاقه به خودشناسی و اصلاح روان داشته و دارم، دستی تکاندم و مشغول به ساخت و طراحی سایت ها، کتب روانشناسی و مجله بنیاد شدم.

سایت دکتر روانشناس ، یکی از چندین پروژه ای است که با مجموعه “بنیاد پیشگیری و ارتقا سلامت روان ایران” آغاز کرده ایم. امیدوارم با چنین فعالیت هایی بتوانم سهم اندکی در جهت ارتقا سلامت روان جامعه داشته باشم.

با تشکر – مهدی آریان 

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن