مراکز مشاوره و روانشناسی

مرکز تخصصی درمان وسواس فکری و عملی با روشهای دارویی و غیردارویی

مرکز تخصصی درمان وسواس با بهترین متخصصین در حوزه درمان انواع وسواس - 22330015 | 22321052

مرکز تخصصی درمان وسواس فکری و عملی

مرکز تخصصی درمان وسواس فکری و عملی ، اولین و تخصصی ترین مرکز درمان وسواس در شهر تهران می باشد. این مرکز با گردآوری بهترین متخصص های درمان وسواس ، و با استفاده از آخرین رویکردهای روانشناختی ، سعی در بهبود این بیماری دارد.

ما به عنوان یک مرکز تخصصی درمان اختلالات اضطرابی نظیر وسواس ، اضطراب و استرس ، بهترین متخصص های درمان وسواس فکری و عملی را گردآوری کرده ایم. در ادامه به برخی از پرسش های رایج مراجعین پاسخ می دهیم:

"اولین

آیا وسواس فکری درمان دارد ؟ وسواس عملی چطور ؟

بله – خوشبختانه امروزه با گسترش علم روانشناسی و روانپزشکی ، درمانهای جدیدی برای بیماری های اضطرابی نظیر انواع وسواس فکری و وسواس عملی ابداع شده است. این درمان ها ممکن است به طور صورت انفرادی و با استفاده از یک رویکرد درمانی ، و یا با التقاط چندین رویکرد درمانی صورت گیرد.

برخلاف گذشته ، امروزه وسواس فکری یا عملی درمان پذیر است.

درمان قطعی وسواس فکری شدید یا عملی چگونه ممکن است ؟

ما مدعی هستیم که بهترین متخصص های درمان وسواس ، و بهترین دکتر های خوب در حوزه اضطراب و وسواس را گردهم آورده ایم. روانشناسان و روانپزشکانی که به آخرین روشهای درمانی وسواس فکری و عملی احاطه دارند.

ذکر این نکته ضروری است که درمان قطعی وسواس فکری شدید و یا وسواس عملی ، به جدیت مراجع در انجام تمرین ها و همکاری مستمر او با درمانگر نیز بستگی دارد.

درمان دارویی وسواس چگونه است؟

به طور کلی ، تشخیص مصرف دارو یا عدم مصرف دارو برای درمان وسواس، بر عهده روانشناس و روانپزشک معالج است. برخی از انواع خفیف وسواس فکری نیازی به مصرف دارو ندارد. اما وسواس های فکری شدید و یا وسواس های عملی ، نیازمند مصرف دارو است. در صورتی که روانشناس و درمانگر شما، تشخیص اضطراب یا وسواس شدید را بدهد، با رضایت شما ، توسط روانپزشک برایتان دارو تجویز خواهد شد.

چه روشهایی برای درمان وسواس فکری یا عملی استفاده می کنید ؟

همانطور که در خطوط بالا ذکر شد، در درمان وسواس ممکن است از یک رویکرد، و یا ترکیب چند رویکرد استفاده شود. به طور کلی رویکردهای مورد استفاده ، شامل موارد زیر است:

درمان وسواس با رویکرد رفتاری شناختی موج دوم

درمان وسواس با رویکرد طرحواره درمانی و موج سوم

درمان وسواس با استفاده از دارو درمانی

استفاده از تکنیک های خود هیپنوتیزم ، آرام سازی و تصویر سازی ذهنی ،

استفاده از مایندفولنس و رویکرد پذیرش درمانی

درمان وسواس با هیپنوتیزم امکان پذیر است ؟

متاسفانه به دلیل عدم آگاهی برخی از افراد، سو استفاده های زیادی از هیپنوتیزم و هیپنوتراپی شده است. به طور کلی تکنیک های هیپنوتیزم، تمرکز خود را بر کاهش اضطراب به وسیله شرطی سازی گذاشته اند. این بدان معنی است که هیپنوتیزم با کاهش سطح اضطراب در فرد ، می تواند به درمان وسواس کمک کند. اما باید نکته را باید در نظر داشت که به طور مستقل نمی توان وسواس را با هیپنوتیزم درمان کرد. در واقع درمان وسواس با هیپنوتیزم، به عنوان یک روش تکمیلی در کنار روشهای شناختی رفتاری ( CBT ) مورد استفاده قرار می گیرد.

آدرس مرکز تخصصی درمان وسواس کجاست ؟

لطفاً توجه داشته باشید که مراجعه به مرکز تخصصی درمان وسواس ، تنها با اخذ وقت قبلی امکان پذیر است.

تهران – فلکه دوم صادقیه – خیابان مصطفوی دهزوئی ، ساختمان آریا ، طبقه سوم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره روان ساز –

تلفن کلینیک روانشناسی : ۲۲۳۳۰۰۱۵   |   ۲۲۳۲۱۰۵۲   |   ۰۹۱۲۸۴۹۰۹۴۴

مرکز تخصصی درمان وسواس فکری و عملی با روشهای دارویی و غیردارویی
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن