مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکتر روانشناس

چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

رابطه جنسی موفق | نکات مهم در رابطه جنسی موفق چیست ؟

رابطه جنسی موفق یکی از اصلی ترین دلایل ازدواج است و آنقدر مهم است که در برخی از موارد، نداشتن یک رابطه جنسی موفق، سبب طلاق زوجین می شود.در این بخش به  آموزش رابطه جنسی موفق از دیدگاه علم روانشناسی می پردازیم و به سوالات رایج در این خصوص پاسخ می دهیم. قابل ذکر است که اگر سوالی در مورد چگونگی یک رابطه جنسی موفق دارید، می توانید در بخش نظرات درج کنید تا توسط سکسولوژیست های سایت دکتر روانشناس پاسخ داده شود.

متاسفانه بسیاری از افراد، حتی با وجودی که در سنی بالاتر از بلوغ جسمانی هستند، از رابطه جنسی موفق برخوردار نیستند. ریشه این موضوع به نداشتن آگاهی و یا کسب آموزش رابطه جنسی از طریق آشنایی های اولیه به وسیله فیلم ها پورن باز می گردد.  بسیاری از جوانان، فیلم های پورن را محور روابط جنسی خود قرار می دهند و این موضوع به روابط عاطفی و جنسی آنها، آسیب جدی وارد می کند. 

بالاترین اولویت در رابطه جنسی موفق ، رعایت بهداشت است.

رابطه جنسی موفق | نکات مهم در رابطه جنسی موفق چیست ؟

یکی از اصلی ترین مسائل جنسی ، رعایت بهداشت جنسی است. متاسفانه بدن انسانها خوش بو نیست، در این بین بدن مردها وضعیت بدتری دارد. همیشه سعی کنید پیش از رابطه جنسی، استحمام کنید. این موضوع در گرایش شریک جنسی تان به شما تاثیر بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که ممکن است بوی نامطلوب را خودتان حس نکنید، اما همسرتان متوجه خواهد شد. همچنین استفاده از اسپری های خوشبو کننده را فراموش نکنید. همیشه سعی کنید در کنار تخت خواب، عطر، ادکلن و اسپری داشته باشید و در صورتی که عرق کردید، از آنها استفاده کنید. همچنین استفاده از آدامس های طعم دار( مخصوصاً آدامس هایی که طعم تندتری دارند) می تواند به رفع بوی بد دهان کمک کند. همچنین اصلاح موهای زاید را جدی بگیرید. اصلاح موهای زاید تنها به خانوم ها مربوط نیست و اصلاح اندام های جنسی و غیر جنسی مردان نیز، در داشتن رابطه جنسی موفق نقش دارد.

پیش نوازی در رابطه جنسی را فراموش نکنید.

بر خلاف چیزی که بسیاری از آقایان فکر می کنند، مهم ترین بخش رابطه جنسی موفق برای خانوم ها، همین بخش پیش نوازی های جنسی است. مردان از نظر جنسی مانند کوه آتشفشان هستند. به این معنی که به طور ناگهانی فوران می کنند و به طور ناگهانی هم فروکش می کنند. اما خانوم ها مانند یک جزر و مَد هستند. به تدریج و با زمان بیشتری به نقطه تحریک لازم می رسند و پس از ارگاسم نیز، از نظر جنسی و عاطفی، به تدریج فروکش می کنند. برای درک بهتر این موضوع، به شکل زیر نگاه کنید.

 

آموزشهای جنسی_ پیش نوازش جنسی_ برانگیختگی جنسی زن و مرد_

همانطور که در نمودار مشخص است، مردها ناگهانی برانگیخته می شوند، بنابراین نیازی به پیش نوازش جنسی در یک رابطه جنسی موفق ندارند. اما این موضوع برای خانوم ها کاملاً برعکس است. در واقع، پیش نوازشهای جنسی، یکی از رکن های بسیار مهم و اساسی در رابطه جنسی موفق با خانوم ها است. همچنین ذکر این نکته  ضروری است که به جز موضوع برانگیختگی جنسی در خانوم ها، پیش نوازش های رابطه جنسی مانند بوسه ها و بازی با اندام های جنسی زن، بغل کردن و … به شدت به زن ها احساس امنیت و آرامش می دهد و باعث می شود که نیازهای اولیه و اساسی عاطفی آنها، به میزان زیادی برطرف شود.پس پیش نوازی های جنسی را جدی بگیرید. یک رابطه جنسی موفق، رابطه ای است که بیشترین زمان آن معطوف به عشق بازی باشد.

 

برای داشتن یک رابطه جنسی موفق ، پس از انزال در رختخواب بمانید

متاسفانه یکی دیگر از ایرادات رابطه جنسی در آقایان، پایان رابطه عاطفی با همسرشان پس از رابطه جنسی است. بسیاری از تفاوت های بیولوژیک در بین زنان و مردان وجود دارد که سبب اختلافات زوجین می شود. یکی از این اختلاف ها هم اتمام و بی اهمیت شدن رابطه جنسی، پس از اتمام آن است. در واقع پس از ارگاسم (یا انزال) برای یک زن، رابطه ادامه دارد. سعی کنید معشوقه خود را در آغوش بکشید، از او تشکر کنید و بوسه ای به او هدیه کنید. به او یادآوری کنید که چه نقش بزرگی در زندگی شما دارد و از واژه های عاشقانه استفاده کنید. حدالامکان سعی کنید، برای کامل کردن رابزه جنسی موفق ، رختخواب را زود ترک نکنید.

کیفیت ارگاسم را در همسرتان بررسی کنید

آیا همسرتان به ارگاسم رسیده است؟ و در صورت عدم ارگاسم، وظیفه تان را آنگونه که همسرتان می خواهد کامل کنید. مرد قهرمان در رختخواب، مردی است که به نیازهای جنسی همسر خود، بیش از نیازهای جنسی خود توجه کند و همیشه همسرش را در اولویت قرار دهد. معمولاً مردها زودتر از خانوم ها به ارگاسم می رسند. اما خانوم ها توانایی چندین بار ارگاسم پیشت سر هم را دارند و لزومی به استراحت زیاد بین دفعات رابطه جنسی نیست، بنابراین بهتر است در ابتدا، خانوم ارگاسم شود و پس از آن مرد به انزال برسد.

توضیحات بخش آموزش رابطه جنسی و زناشویی

آموزش رابطه جنسی و زناشویی ، نقش بسیار موثری در پیشگیری از طلاق و خیانت دارد. به بیانی دیگر با آموزش رابطه جنسی و زناشویی سالم ، می توانیم رضایت جنسی زوجین را تامین کنیم. همچنین کشور ما در زمینه بهداشت جنسی ، نیاز به آموزش و تدوین مقالات بومی بسیاری دارد. در این راستا، در بخش مقالات روانشناسی مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی ، اقدام به تدوین مقالات بومی در زمینه سکس و رابطه جنسی ( رابطه زناشویی ) کرده ایم. این مقالات توسط سکستراپ ها و سکسولوژیست ها تدوین شده است و به سمع و نظر مشاوران خانواده و درمانگران جنسی رسیده است. امیدواریم با آموزش رابطه جنسی و زناشویی، که منطبق بر فرهنگ بومی کشور و واقعیت های کنونی جامعه است،  بتوانیم سهم اندکی در رضایت جنسی و بهداشت جنسی خانواده های ایرانی داشته باشیم و سهم کوچکی در پیشگیری از خیانت و پیشگیری از طلاق داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

بارنشر کلیه عکس ها و مطالب سایت مرکز مشاوره دکتر روانشناس ، بدون دستخط رسمی، ممنوع و پیگرد قانونی حتمی خواهد داشت.