سلامت جنسی

تشابه در سلیقه جنسی چیست و چرا اهمیت ویژه ای در بهبود رابطه دارد؟

تشابه در سلیقه جنسی از مسائلی هست که دو طرف رابطه قبل از ازدواج می توانند با توجه به شناختی که از خود دارند، موارد آن را بین خود مورد بررسی بگذارند و از تشابهات و تفاوت های ذهنی خود در این امر آگاه شوند تا در انتخاب خود با آگاهی بیشتری تصمیم گیری نمایند.

در بسیاری از فرهنگ‌ها، وجود رابطه جنسی قبل از ازدواج پذیرفته و پسندیده نیست و به دلیل اینکه مسائل جنسی جزو تابوها و حرف‌های مگو به شمار می‌آید حتی گفتگو و بررسی راجع به آن هم نادیده انگاشته می‌شود. در اکثر ازدواج‌ها بیشتر به تشابهات فرهنگی و اقتصادی و تحصیلی و … اهمیت می‌دهند و بحث در مورد تشابه در سلیقه جنسی به ‌طور کلی سانسور می‌شود. در صورتی که مسائل جنسی و تشابه در سلیقه جنسی از مهمترین مسائل مربوط به ازدواج است که حتماً باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

روابط زناشویی زوجین

آمار تکان دهنده وضعیت زناشویی زوجین در حال طلاق

در ایران آماری تکان‌دهنده در مورد وضعیت زناشویی زوجین در حال طلاق بدست آمده، که نشان می‌دهد وجود مشکلات جنسی، نگرش منفی مرد و زن نسبت به مسائل جنسی و نبود تشابه در سلیقه جنسی عامل اصلی درخواست زوجین برای طلاق است.

طبق پژوهش‌های بدست آمده عدم تأمین نیازهای جنسی در زنان با مردان باعث سردی روابط زوجین، انحرافات و نابسامانی‌های جنسی و کج‌رفتاری‌های جنسی می‌شود و در نهایت درخواست طلاق را به دنبال خواهد داشت.

طبق اعلام سومین کنگره خانواده و سلامت جنسی ۵۰ تا ۶۰ درصد تنها به علت اختلالات جنسی و مشکلات مربوط به آن می‌باشد. همچنین در تحقیقی که در دانشگاه علوم پزشکی قم در تهران انجام شد، مشخص شد که بیش از ۶۷ درصد از زنان که در شرف طلاق بودن زندگی زناشویی تمایلی به برقراری رابطه جنسی با شوهرانشان نداشتند. ۶۳ درصد بعد از رابطه جنسی احساس عصبانیت داشته و ۷۱ درصد از زنان اظهار کردند که هیچ لذتی از رابطه جنسی با همسر خود نمی‌برند که نشان از نبود آگاهی در زمینه تشابه در سلیقه جنسی می باشد.

پس اهمیت موضوع تشابه در سلیقه جنسی و لزوم بررسی آن نیز مشخص می‌شود پس نمی‌توان از مساله به این مهمی به راحتی گذشت.

لازم است دختران و پسران بعد از آنکه در مورد بیشتر ملاک‌های خود با طرف مقابل به توافق رسیدند، شرم و خجالت را کنار بگذارند و به بررسی این مورد مهم بپردازند. از آنجا که صحبت در مورد تشابه در سلیقه جنسی آسان نیست و یا ممکن است طرفین نسبت به مزاج خود و تمایلات جنسی خودآگاهی درستی نداشته باشند مطلوب است از مشاوران زبردست در این زمینه کاری بخواهند.

تشابه در سلیقه جنسی

برای کسب تشابه در سلیقه جنسی از همسر خود سوال بپرسید

گاهی ممکن است فردی به دلیل تجربه تلخی که در کودکی داشته یا به دلیل افراط در زشت جلوه دادن مسائل جنسی و یا دیدن و شنیدن حوادث جنسی ناگوار، اعتقادات افراطی مذهبی با دیدگاه خاص مربوط به امور جنسی که معمولاً از فرهنگ و تربیت نشئت می‌گیرد دیدگاه منفی نسبت به امور جنسی داشته باشد و به همین دلیل به سختی می‌تواند با همسر خود بعد از ازدواج رابطه جنسی داشته باشد یا با احساس شرم و گناه زیادی از انجام این رابطه بسیار معذب می‌شود. در این حالت تشابه در سلیقه جنسی به امری سخت تبدیل میگردد.

البته هر چند برای دختر و پسری که قبل از ازدواج رابطه جنسی را تجربه نکرده‌اند یا به دلیل شناخت درستی که از خود ندارند صحبت در مورد تمایل و یا عدم تمایل به روابط جنسی و به طور کلی تشابه درسلیقه جنسی با مشکلاتی همراه است اما بهتر است برای شناخت بهتر تشابه در سلیقه جنسی هر دو با دید عقلانی و منطقی به قضیه نگاه کنند و اگر هر یک از طرفین در این مورد صحبت می‌کند طرف دیگر این صحبت‌ها را حمل بر بی‌حیایی یا گستاخی طرف مقابل نداند و یا افکاری مبنی بر اینکه احتمالاً شخص مورد نظر روابط جنسی زیادی را تجربه کرده که می‌تواند در مورد آن به راحتی صحبت کند را از سر بیرون کند.

چگونه میتوان از تشابه در سلیقه جنسی آگاه شد؟

برای آگاهی یافتن از تشابه در امور جنسی هر دو طرف باید به بلوغ فکری رسیده باشند و درک کنند که این مساله از مسائل حیاتی در زمینه زناشویی است و عدم صحبت در این مورد نشان از حیا و عفت و یا صحبت در این مورد نشان بی‌حیایی و گستاخی نیست.

پس بهتر است به راحتی طبق شناختی که از خود دارند میزان تمایل و اشتیاق خود را نسبت به روابط جنسی بیان کنند. اهمیت این مسال به قدری است که ممکن است فردی نیاز جنسی و تمایلاتش یک بار در ماه یاسال و فردی دیگر چند بار در روز تمایل داشته باشد. به‌طور حتم این دو شخص اگر با هم ازدواج کنند با مشکلات شدیدی در این زمینه مواجه خواهند شد. این تفاوت میان افراد به خصایص روانی و یا تفاوت‌های جسمی و هورمونی مربوط می‌شود.

افزایش تشابه در سلیقه جنسی

برای افزایش تشابه در سلیقه جنسی اطلاعات خود را با همسرتان به اشتراک بگذارید.

گاهی آموخته‌هایی که ما از مسائل جنسی داریم بسیار محدود است به‌طوری که به‌طور حتم در زندگی زناشویی ما را با مشکل مواجه خواهد کرد. بهتر است قبل از ازدواج طرفین با مطالعه، صحبت با متأهلین موفق و آگاه، مراجعه به مشاور، دیدن برخی فیلم‌های آموزشی آموزنده مسائل جنسی، آگاهی خود را در این مورد بالا ببرند همچنین به خوبی با ساختمان و فیزیک هر دو جنس آگاهی کامل پیدا کنند.

برای به دست آوردن تشابه در سلیقه جنسی در کتاب‌ها و منابع مختلفی وجود دارد که می‌تواند اطلاعات لازم را به شما بدهد. همچنین بسیار لازم است در مورد چگونگی شروع رابطه و شناخت اندام‌های حساس طرفین آگاهی و شناخت کافی کسب کرده باشند. موارد بسیاری وجود دارند که به علت عدم شناخت و آگاهی در سیستم ساختمان بدن زن، مرد قادر نخواهد بود همسر خود را به ارگاسم برساند حتی سال‌های سال رابطه جنسی آنها به همین شکل ادامه دارد و این باعث مشکلات زیادی در زندگی زناشویی خواهد شد.

در این موارد زن به دلیل نرسیدن به ارگاسم از آن رابطه جنسی سرد می‌شود ممکن است دچار انقباضات دردناک جسمی و همچنین ناراحتی‌های روحی از جمله عصبانیت و افسردگی شود. در حالی که می‌توان با راهنمایی مشاور و مطالعه و یا گاهی تماشای فیلم‌های آموزنده مسائل جنسی به راحتی این مشکل را برطرف نمود تا هر دو طرف از رابطه احساس رضایت کسب کنند.

پس ضروری است قبل از ازدواج راجع به اطلاعات و آموخته‌های یکدیگر در این مورد صحبت کنید و به کامل کردن این اطلاعات بپردازید، که نتیجه ی آن شناخت بیشتر در تشابه در امور جنسی را حاصل می شود.

تفاهم در ازدواج

در مورد خواسته‌ها و سلیقه‌های جنسی خود صحبت کنید

در مبحث تشابه در سلیقه جنسی ، رابطه جنسی با توجه به سلیقه افراد می‌تواند شکل و مدل‌های گوناگون داشته باشد. هر فرد با توجه به خواسته و نیاز خود مدل خاص یا نوعی رفتار خاص را ممکن است در رابطه جنسی تمایل داشته باشد. هر رفتار و خواسته یکی از طرفین ممکن است با نظر و سلیقه فرد مقابل مغایرت داشته باشد. همان طور که در مشاوره‌های طلاق بعضی از زوجین بیان می‌کنند که همسرشان از نوعی مدل خاص در روابط جنسی لذت می‌برد که آن شخص به هیچ عنوان نمی‌تواند آن رفتار و مدل را تحمل کند.

حتی آگاهی با صحبت در این موارد به اختلالات یا انحرافات جنسی می‌توان پی برد که البته مشاوران و روان‌شناسان در شناخت و بررسی این زمینه دارای تخصص می‌باشند و به راحتی با مصاحبه‌ای کوتاه می‌توانند وجود یا عدم وجود انحرافات جنسی را حدس بزنند. پس بهتر است حتماً قبل از ازدواج در مورد سلایق و خواسته‌های خود در امور جنسی با فرد مورد نظرتان گفتگو داشته باشید که اگر قبل از ازدواج با تفاوت فاحشی در زمینه تشابه در امور جنسی مواجه شوید بهتر از آن است که بعد از ازدواج به خاطر برآورده نشدن انتظاراتتان دچار سرخوردگی و بعد هم سردی در رابطه یا احتمالاً خطاهای اخلاقی شوید. همچنین در مورد تعهد جنسی نیز باید گفتگو کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن