مرکز مشاوره | دکتر روانشناس

مرکز مشاوره | دکتر روانشناس

شنبه, ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

ترس از ازدواج دارم و فکر می کنم زیبا نیستم.

ترس از ازدواج دارم. و فکر می کنم زیبا نیستم | پرسش و پاسخ روانشناسیسلام خدمت آقای شیرین زاده، خسته نباشید
من ۲۵ سال سن دارم و دانشجو هستم. همچنین ساکن استان فارس هستیم.
مشکل من اینکه به ازدواج خیلی بدبین هستم. اکثر اطرافیانم، زندگی بد و ناموفقی داشتند. یا طلاق گرفتند یا خیانت می بینند. یا دیگر بهم احساسی ندارند و همدیگر را دوست ندارند. زندگی برایشان عادی و یکنواحت شده است.خواهر بزرگم که باسختی و تلاش فراوان با شوهرش ازدواج کرده بود، الان اززندگی اش راضی نیست. از دخالت خانواده شوهر و بعضی رفتارهای بد همسرشون در عذاب هستند. دوست دیگری دارم که چند سال پس از ازدواج و ایثار خودش در حق همسرش، همسرش به راحتی به او خیانت کرد. این دوست من در حال حاضر افسرده است. آقای دکتر، به طور کلی و هر نوع که بررسی می کنم افرادی که ازدواج کرده اند، بدبخت تر و ناامیدتر شده اند تا خوشحال تر و موفق تر.
من تاکنون، طعم مجردی، محبت و دوست داشتن را نکشیده ام. در حسرت و آرزوی دوست داشته شدن و خوشبختی ام. امیدی به زندگی متاهلی ندارم. خواستگارهای خوبی هم ندارم. همیشه می ترسم زمانی که ازدواج کنم همسرم دوستم نداشته باشه و یا خیانت کند و یا اخلاق بد داشته باشه. کتکم بزنه ، معتاد باشه و … به طور کلی خیلی از ازدواج می ترسم.
⁣من زیبا و خوش هیکل نیستم.از این بابت هم در عذاب و ناراحتی هستم. احساس می کنم نداشتن زیبایی و هیکل خوب مانع بزرگی در زندگی من است و نمیدانم چکار کنم؟
با تشکر از وقتی که صرف می کنید.

نکته: این پرسش در کانال تلگرام هنر زندگی ، وابسته به مرکز مشاوره دکتر روانشناس درج شده است.

 

پاسخ صوتی توسط جناب آقای امیر شیرین زاده ، روانشناس و درمانگر شناختی :


 

عضویت در خبرنامه مجموعه آموزشی و درمانی دکتر روانشناس:

می توانید با پر کردن فرم زیر، در خبرنامه عضو شوید تا کلاسهای رایگان و غیر رایگان روانشناسی، از طریق ارسال ایمیل و یا پیامک به شما اطلاع داده شود. لطفاً پس از پر کردن فرم، بر روی دکمه ارسال فرم ثبت نام، کلیک کنید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

بارنشر کلیه عکس ها و مطالب سایت مرکز مشاوره دکتر روانشناس ، بدون دستخط رسمی، ممنوع و پیگرد قانونی حتمی خواهد داشت.