مرکز مشاوره | دکتر روانشناس

مرکز مشاوره | دکتر روانشناس

شنبه, ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

آموزش رابطه جنسی موفق (زناشویی)

240-160رابطه زناشویی-آموزش جنسی - آموزش رابطه جنسی - -لذت جنسی-رابطه جنسی زناشویی-آموزش رابطه جنسی--رابطه جنسی-

رابطه جنسی یکی از اصلی ترین دلایل ازدواج است. رابطه جنسی از منظر روانشناسی اهمیت زیادی دارد و در صورتی که به درستی صورت نگیرید، سبب مشکلات زیادی در رابطه عاطفی زوجین می شود. متاسفانه بسیاری از افراد، حتی با وجودی که در سنی بالاتر از بلوغ جسمانی هستند، از رابطه جنسی مناسب اطلاعی ندارند. بسیاری از جوانان، فیلم های پورن را محور روابط جنسی خود قرار می دهند و این موضوع به روابط عاطفی و جنسی آنها، آسیب جدی وارد می کند. در این مقاله به چند مورد مهم در رابطه جنسی می پردازیم. رعایت این موارد به بهبود رابطه جنسی شما با همسرتان کمک زیادی می کند.

 

بالاترین اولویت در رابطه جنسی، رعایت بهداشت است.

متاسفانه بدن انسانها خوش بو نیست، در این بین بدن مردها وضعیت بدتری دارد. همیشه سعی کنید پیش از آمیزش جنسی، استحمام کنید. این موضوع در گرایش شریک جنسی تان به شما تاثیر بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که ممکن است بوی نامطلوب را خودتان حس نکنید، اما پارتنرتان متوجه خواهد شد. همچنین استفاده از اسپری های خوشبو کننده را فراموش نکنید. همیشه سعی کنید در کنار تخت خواب، عطر، ادکلن و اسپری داشته باشید و در صورتی که عرق کردید، از آنها استفاده کنید. همچنین استفاده از آدامس های طعم دار( مخصوصاً آدامس هایی که طعم تندتری دارند) می تواند به رفع بوی بد دهان کمک کند. البته رعایت بهداشت تنها به این موارد ختم نمی شود. اصلاح موهای زاید را هم جدی بگیرید. اصلاح موهای زاید تنها به خانوم ها مربوط نیست.

 

پیش نوازی در رابطه جنسی را فراموش نکنید.

بر خلاف چیزی که بسیاری از آقایان فکر می کنند، مهم ترین بخش رابطه جنسی برای خانوم ها، همین بخش پیش نوازس های جنسی است. مردان از نظر جنسی مانند کوه آتشفشان هستند. به این معنی که به طور ناگهانی فوران می کنند و به طور ناگهانی هم فروکش می کنند. اما خانوم ها مانند یک جزر و مَد هستند. به تدریج و با زمان بیشتری به نقطه تحریک لازم می رسند و پس از ارگاسم نیز، از نظر جنسی و عاطفی، به تدریج فروکش می کنند. برای درک بهتر این موضوع، به شکل زیر نگاه کنید.

 

آموزشهای جنسی_ پیش نوازش جنسی_ برانگیختگی جنسی زن و مرد_

همانطور که در نمودار مشخص است، مردها ناگهانی برانگیخته می شوند، بنابراین نیازی به پیش نوازش جنسی زیادی ندارند. اما این موضوع برای خانوم ها کاملاً برعکس است. در واقع، پیش نوازشهای جنسی، یکی از رکن های بسیار مهم و اساسی در رابطه جنسی با خانوم ها است. همچنین ذکر این نکته  ضروری است که به جز موضوع برانگیختگی جنسی در خانوم ها، پیش نوازش های رابطه جنسی مانند بوسه ها و بازی با اندام های جنسی زن، بغل کردن و … به شدت به زن ها احساس امنیت و آرامش می دهد و باعث می شود که نیازهای اولیه و اساسی عاطفی آنها، به میزان زیادی برطرف شود.پس پیش نوازی های جنسی را جدی بگیرید. یک رابطه جنسی موفق، رابطه ای است که بیشترین زمان ان معطوف به عشق بازی باشد.

 

پس از رابطه جنسی، فوری رختخواب را ترک نکنید.

متاسفانه یکی دیگر از ایرادات رابطه جنسی در آقایان، پایان رابطه عاطفی با پارتنرشان پس از رابطه جنسی است. بسیاری از تفاوت های بیولوژیک در بین زنان و مردان وجود دارد که سبب اختلافات زوجین می شود. یکی از این اختلاف ها هم اتمام و بی اهمیت شدن رابطه، پس از اتمام آن است. در واقع پس از ارگاسم (یا انزال)، رابطه ادامه دارد. سعی کنید معشوقه خود را در آغوش بکشید، از او تشکر کنید و بوسه ای به او هدیه کنید. به او یادآوری کنید که چه نقش بزرگی در زندگی شما دارد و  از واژه های عاشقانه استفاده کنید. حدالامکان سعی کنید، رختخواب را زود ترک نکنید.

 

کیفیت ارگاسم را در همسرتان بررسی کنید

آیا همسرتان به ارگاسم رسیده است؟ و در صورت عدم ارگاسم، وظیفه تان را آنگونه که همسرتان می خواهد کامل کنید. مرد قهرمان در رختخواب، مردی است که به نیازهای جنسی همسر خود، بیش از نیازهای جنسی خود توجه کند و همیشه همسرش را در اولویت قرار دهد. معمولاً مردها زودتر از خانوم ها به ارگاسم می رسند. اما خانوم ها توانایی چندین بار ارگاسم پیشت سر هم را دارند و لزومی به استراحت زیاد بین دفعات رابطه جنسی نیست، بنابراین بهتر است در ابتدا، خانوم ارگاسم شود و پس از آن مرد به انزال برسد.

امیر شیرین زاده – کلینیک روانشناسی و مشاوره :  ۲۲۳۳۰۰۱۵   |   ۰۹۳۷ ۷۸۵ ۰۹۳۷

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

بارنشر کلیه عکس ها و مطالب سایت مرکز مشاوره دکتر روانشناس ، بدون دستخط رسمی، ممنوع و پیگرد قانونی حتمی خواهد داشت.