سلامت جنسی

آموزش رابطه جنسی و زناشویی | نکات مهم در رابطه جنسی با خانوم ها

آموزش رابطه جنسی و زناشویی ، پیش از ورود به زندگی زناشویی بسیار ضروری است. بر طبق برخی از آمارها ، بسیاری از جدایی ها و طلاق ها ناشی از عدم آمورش های جنسی و زناشویی است. ما در این مقاله در چارچوب فرهنگ کشور عزیزمان، به آموزش های مرتبط جنسی و زناشویی می پردازیم.

برخی از خانوم هایی که به مرکز مشاوره مراجعه می کنند، از رابطه جنسی خود با همسرشان ناراضی هستند. هر چند آقایانی هم هستند که از رابطه جنسی خود با پارتنرشان رضایت ندارند، اما به طور کلی تعداد بیشتری از خانوم ها در این مورد شکایت دارند.

رابطه جنسی در کشور ما و به دلایل فرهنگی غلط و اشتباه، امری مذموم و نادرست قلمداد می شود و در بسیاری از مواقع، آموزشهای جنسی پیش از ازدواج و بارداری جدی گرفته نمی شود. افراد فکر می کنند که رابطه جنسی نیازی به آموزش ندارد و می توان آن را به طور غریزی فراگرفت. این نگرش ریشه بسیاری از مشکلات بعدی در زندگی خواهد بود. فراموش نکنیم که بسیاری از طلاق های قانونی و عاطفی، ریشه در همین نارضایتی های جنسی دارد. ما در این مقاله قصد داریم، نکات مهم و کاربردی را برای آقایان در رابطه جنسی با خانوم ها ذکر کنیم. آموزش، رمز موفقیت رابطه جنسی سالم و رضایت بخش است. پس با ما همراه باشید و سعی کنید این نکات را در رابطه جنسی با همسرتان مدنظر داشته باشید.

همسر شما بازیگر فیلم پورن نیست.

فیلم های پورن، نوعی فیلم تجاری محسوب می شود. در واقع این فیلم ها با هدف کسب درامد برای بازیگران و تهیه کنندگان آنها ساخته می شود و اصلاً جنبه آموزشی ندارد. در بسیاری از این فیلم ها از جلوه های ویژه و همچنین افکت های کامپیوتری استفاده می شود. بازیگران فیلم های جنسی، پیش از اقدام به فیلم برداری، مواد خاص و البته مضری استفاده می کنند که حقایق را مخفی می کند.

اگر فرد بیننده این فیلم ها، تفکر انتقادی لازم را نداشته باشد، به الگو برداری از این بازیگران می پردازید، و متاسفانه به اشتباه اینگونه قلمداد می کند که نوع رابطه جنسی صحیح چیزی است که در این فیلم ها مشاهده می کند. در این فیلم های مستهجن، تقریباً هر کاری توسط این بازیگران انجام می شود که بسیاری از این رفتارها در یک رابطه جنسی طبیعی و سالم صحیح نیست. بنابر این اولین تفکر اشتباه در رابطه جنسی با همسر در همین نقطه است. همسر شما را قرار نیست هر کاری را در رابطه جنسی انجام دهد.

معاشقه و نوازشهای عاطفی و جنسی را جدی بگیرید

بانوان دارای جسمی حساس تر و لطیف تر از مردان هستند. این حقیقت در ذات و روان آنها هم وجود دارد. به خاطر تفاوت های فیزیولوژیک و روانی، آنها بیشتر نیازمند نوازش و مورد توجه قرار گرفتن هستند. این نکته مهم را هرگز فراموش نکنید. نیارهای روانی و جنسی همسرتان را جدی و محترم بشمارید. مردان لازم است پیش از انجام دخول، نوازشهای ابتدایی لازم را به خوبی انجام دهند. این نکته را فراموش نکنید که هر چقدر زمان بیشتری برای اینکار صرف کنید، رضایت جنسی بالاتری کسب خواهید کرد. همسر شما نیاز روانی و جسمی زیادی به نوازش دارد.

بر خلاف آنچه تصور می شود، خانوم ها با نوازش های پیش از آمیزش، به میزان زیادی از ارگاسم روانی و ذهنی خود دست پیدا می کنند. در واقع این رفتار مرد نشان از محبت او و همچنین القای حس دوست داشتن در زن می کند. شاید رابطه جنسی برای یک مرد، فقط یک رابطه جنسی باشد اما برای زنان، نشانی از محبت و توجه است.

شرایط او را درک کنید. گاهی اوقات زمان رابطه جنسی نیست.

هر چند رابطه جنسی یکی از رکن های مهم و اصلی ازدواج و ارتباطات انسانی است اما باید این نکته را در نظر گرفت که انسانها همیشه آمادگی لازم را برای رابطه جنسی ندارند. برخی از خانوم ها پیش از قاعدگی دچار دوره های «سندروم پیش از قاعدگی» می شوند. و یا در برخی از روزهای ماه، آمادگی لازم را برای رابطه جنسی از نظر روانی و یا جسمی ندارند. برخی دیگر از اوقات، افراد از نظر فکری و روانی مشغله های زیادی دارند و همین عامل سبب عدم آمادگی آنها در رابطه جنسی است. سعی کنید همواره شرایط همسرتان را درک کنید و اگر دلیل عدم آمادگی ایشان، مشکلات موقتی است، صبر را پیشه کنید.

اگر همسر من این شرایط را رعایت نمی کند چه کنیم؟

بسیاری از این مشکلات را می توان با آموزش در چارچوب فرهنگ کشور عزیزمان برطرف کرد. در ابتدا سعی کنید پس از گذشت زمانی معقول و در زمانی که هر دو آرامش خاطر دارید، برای او توضیح دهید که چگونه می تواند رضایت جنسی شما را بیشتر کند. احتمال اینکه مشکلات رابطه جنسی در زوجین، ناشی از بی تجربگی و یا عدم آموزش باشد بسیار است. می توانید از یک متخصص کمک بگیرید تا با ایشان صحبت کند و نکات ضروری را برای شما و همسرتان آموزش دهد. هر چند تا میزانی داشتن شرم و حیا در رابطه جنسی با همسر طبیعی است. اما اگر نمی توانید در مورد این مسائل با همسرتان صحبت کنید، می توانید از یک روانشناس ، متخصص زنان، و یا یک اورولوژیست کمک بگیرید.  متخصصان به شما کمک خواهند کرد که مشکلات جنسی بین خود و همسرتان را برطرف کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن